Zamknij

Syn Schumachera w Formule 1? Ma propozycję od Ferrari

Andreas Nicolaides
18.01.2017 10:08

Ferrari chce w swoim zespole Micka Schumachera. Syn siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 w barwach włoskiego teamu miałby przygotowywać się do startów w najbardziej prestiżowej klasie.

Mick Schumacher
fot. East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W 2017 roku Mick rozpocznie starty w Formule 3. Poprzednio - przez dwa sezony - jeździł w Formule 4. Ma 17 lat.

Mimo młodego wieku otrzymał już propozycję przejścia do czołowych zespołów świata F1, które chętnie włączyłyby go do swoich programów dla młodych kierowców. Zainteresowany nim jest Mercedes, bardzo chce go też Ferrari.

- Jeśli chciałby do nas przejść, to rozwinęlibyśmy przed nim czerwony dywan - przyznał w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport" Massimo Rivola, który odpowiada w włoskim teamie za młode talenty.

Przejście do Ferrari oczywiście nie oznaczałoby, że Mick od razu zacząłby jeździć w Formule 1. Z pewnością miałby tam jednak świetne warunki do rozwoju. Jego ojciec pięciokrotnie w barwach tej ekipy sięgał po mistrzostwo świata F1. Łącznie ma na koncie siedem takich tytułów.

Pod koniec 2013 roku Michael Schumacher miał wypadek podczas jazdy na nartach. Uderzył głową w kamień na tyle mocno (miał na głowie kask), że przez 6 miesięcy znajdował się w śpiączce. Od tamtego czasu wciąż przebywa pod stałą opieką lekarzy.

RadioZET.pl/AN