Obserwuj w Google News

Fernando Gaviria wyleczony z COVID-19. Kolarz opuścił szpital

1 min. czytania
27.03.2020 13:27
Zareaguj Reakcja

Kolumbijski kolarz Fernando Gaviria po czterotygodniowym pobycie opuścił szpital w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zawodnik UAE Team Emirates miał pozytywny wynik testu na koronawirusa pod koniec lutego.

Fernando Gaviria wyleczony z COVID-19
fot. Fernando Gaviria/Instagram

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Koronawirusa wykryto podczas wyścigu UAE Tour. Rywalizację przerwano 27 lutego po pięciu z siedmiu planowanych etapów, gdy chorobę stwierdzono u dwóch włoskich zawodników, których nazwisk nie podano. Wśród zainfekowanych byli również m.in. Gaviria i Argentyńczyk Maximiliano Richeze z UAE Team Emirates.

Gaviria wyszedł ze szpitala

W środę poinformowano, że wyleczony z Covid-19 został Richeze, a teraz szpital opuścił również Kolumbijczyk. Przebywał w nim od 29 lutego. W komunikacie napisano, że "czuje się dobrze i może wrócić do domu".

"Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie w tym okresie. Mam nadzieję, że ten czas związany z koronawirusem wkrótce się skończy i że wrócimy do normalności" – przyznał Gaviria, który w karierze wygrywał etapy Tour de France i Giro d'Italia. W ubiegłorocznym Tour de Pologne zajął drugie miejsce w klasyfikacji punktowej.

Większość pozostałych uczestników UAE Tour, w tym Rafał Majka (Bora-hansgrohe), Kamil Gradek (CCC) i Michał Gołaś (Ineos), opuściło Zjednoczone Emiraty Arabskie 1 marca.

RadioZET.pl/PAP