,

Robert Kubica zmieni zespół? Komentarz kierowcy

Maciej Walasek
09.06.2018 12:02

W ostatnim czasie pojawiły się spekulacje mówiące o tym, że Robert Kubica może zmienić zespół. 33-latek zdementował doniesienia podkreślając, że w Williamsie czuje się bardzo dobrze.

Robert Kubica
fot. Williams Martini Racing / Facebook

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Od kilku tygodni trwają spekulacje na temat przejścia Kubicy do Toro Rosso. Polak miałby zastąpić słabo spisującego się Brendona Hartleya. Zaskakujące doniesienia skomentował 33-latek, który o plotce dowiedział się od swoich znajomych.

- Nie zwracam na to uwagi. Kiedy ta pogłoska zaczęła się rozprzestrzeniać, to otrzymałem wiadomości od przyjaciół z pytaniem czy coś jest na rzeczy. Jednak te informacje nie są prawdziwe – powiedział były kierowca BMW Sauber i Renault.

Obecnie krakowianin pełni funkcję kierowcy rezerwowego w Williamsie. Chociaż polski zawodnik nie ukrywa, że jego celem jest pełny powrót do Formuły 1, nie żałuje podjętej decyzji.

- Nie żałuję tego. Po wysiłku jaki podjąłem i poświęceniach jakie się z tym wiązały, podpisanie kontraktu z Williamsem było dla mnie najlepszym wyborem. Chciałem być w stu procentach skoncentrowany na moich nowych obowiązkach i uniknąć rozproszenia mojej uwagi. Bo wiemy jaki jest mój cel. Zobaczymy co przyniesie przyszłość, ale wolę nie sięgać daleko myślami do przodu. W tej chwili czerpię przyjemność z tego, co robię. To najważniejsze.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW