Obserwuj w Google News

Nie żyje legenda polskiego sportu. Zmarła po długiej chorobie

1 min. czytania
20.04.2022 16:26
Zareaguj Reakcja

Erwina Ryś-Ferens nie żyje. Jedna z najlepszych polskich panczenistek w historii zmarła po długiej chorobie. Miała 67 lat.

Erwina Ryś-Ferens
fot. PAP/EPA

Informację o śmierci legendarnej polskiej zawodniczki potwierdził Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.

Erwina Ryś-Ferens: co osiągnęła, kim była?

Erwina Ryś-Ferens w trakcie kariery reprezentowała barwy Olimpii Elbląg i Marymontu Warszawa. Zdobyła aż osiemdziesiąt trzy tytuły mistrzyni Polski i ustanowiła pięćdziesiąt rekordów kraju. Czterokrotnie startowała na igrzyskach olimpijskich - w 1976 roku w Innsbrucku, w 1980 w Lake Placid, w 1984 w Sarajewie i w 1988 w Calgary.

Redakcja poleca

Do jej wielkich sukcesów doliczyć należy trzy brązowe medale mistrzostw świata - w 1978 roku w Lake Placid i w 1985 roku w Heerenveen w wieloboju sprinterskim oraz w 1988 roku w Skien w wieloboju.

- To niepowetowana strata dla naszej dyscypliny. Erwina Ryś-Ferens była symbolem polskiego łyżwiarstwa szybkiego i przez wiele lat rozsławiała Polskę. Jesteśmy pogrążeni w żałobie. Rodzinie naszej wybitnej panczenistki składamy wielkie wyrazy współczucia - powiedział cytowany w komunikacie prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.

RadioZET.pl/PAP