Zamknij

Elżbieta II nie żyje. Świat sportu składa kondolencje

Maciej Walasek
08.09.2022 20:07

Nie żyje królowa Elżbieta II - przekazał Pałac Buckingham. Brytyjska monarchini zmarła w czwartek na zamku Balmoral w wieku 96 lat. Świat sportu zareagował na śmierć Elżbiety II. Kondolencje złożyły m.in. kluby Premier League: Manchester United i Manchester City, a także świat Formuły 1, w tym brytyjscy kierowcy: George Russell, czy Lewis Hamilton.

Królowa Elżbieta II nie żyje
fot. Image State /Keystone Archives /East News

Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat będąc najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. "Królowa zmarła spokojnie w Balmoral dziś po południu. Król i Królowa Konsorta pozostaną dziś wieczorem w Balmoral, a jutro wrócą do Londynu" - napisano w komunikacie Pałacu Buckingham informującym o śmierci Elżbiety II.

"Manchester United podziela smutek całego narodu po ogłoszeniu z Pałacu Buckingham o odejściu Jej Królewskiej Wysokości Królowej Elżbiety II"  - napisał Manchester United.

"Manchester City pragnie wyrazić szczere kondolencje Rodzinie Królewskiej po śmierci Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II" - czytamy na profilu mistrzów Anglii Manchesteru City.

"Tottenham Hotspur dołącza do narodu w żałobie po śmierci Jej Królewskiej Mości Elżbiety II. Klub chciałby złożyć kondolencje wszystkim członkom rodziny królewskiej w tym smutnym czasie" - dodał Tottenham.

Królowa Elżbieta II wręczała złotą statuetkę Nike kapitanowi reprezentacji Anglii Bobby'emu Moore'owi, po tym jak Anglicy zostali mistrzami świata w piłce nożnej w 1966 roku.  Jednocześnie Elżbieta II była jednym ze świadków pierwszego wyścigu GP F1 w historii. Wówczas towarzyszyła swojemu ojcu, królowi Jerzemu VI w pierwszej rundzie na Silverstone.

Elżbieta II nie żyje. Świat sportu reaguje na śmierć królowej

"Formuła 1 opłakuje odejście Jej Wysokości Królowej Elżbiety II" - brzmi komunikat oficjalnego profilu F1.

"Williams Racing dołącza do świata, opłakując śmierć Jej Królewskiej Mości. Nasze myśli są z rodziną królewską i obywatelami Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów, którym poświęcona była królowa Elżbieta II przez ponad 70 lat inspirującej służby publicznej" - napisał brytyjski zespół Williams.

Kondolencje złożył także brytyjski kierowca F1 George Russell.

"Królowa Elżbieta II…R.I.P" - napisał Zbigniew Boniek.

Królowa Elżbieta II miała 96 lat.

RadioZET.pl