,

Dwukrotny mistrz świata cierpi na białaczkę. "Otrzymałem oficjalną diagnozę"

07.06.2022 09:12

U słynnego amerykańskiego kolarza Grega LeMonda zdiagnozowano białaczkę. Jak poinformował na swojej stronie internetowej dwukrotny mistrz świata i trzykrotny zwycięzca Tour de France, cierpi on na wariant, który jednak nie jest śmiertelny.

Greg LeMond
fot. imago sportfotodienst/EAST NEWS

Słynny amerykański kolarz Greg LeMond, który 26 czerwca skończy 61 lat, cierpi na białaczkę. Jak powiadomił trzykrotny zwycięzca Tour de France, zdiagnozowano u niego wariant, który nie jest śmiertelny.

"Zdiagnozowano u mnie przewlekłą białaczkę szpikową. Na szczęście, to rodzaj raka, który jest uleczalny i jest to rodzaj białaczki, który nie zagraża życiu i nie wyniszcza skrajnie organizmu" - napisał na swojej stronie internetowej LeMond.

>>> Ten wczesny objaw białaczki może wykryć tylko dentysta. Nie przegap go <<<

Greg LeMond cierpi na białaczkę

Jak relacjonował dwukrotny mistrz świata, przez kilka tygodni odczuwał zmęczenie i dlatego postanowił poddać się badaniom. "Po serii testów i biopsji szpiku kostnego w zeszłym tygodniu w piątek otrzymałem oficjalną diagnozę. Moi lekarze na uniwersytecie w Tennessee, po konsultacjach z zespołem Mayo Clinic, rozpisali program chemioterapii, który rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Prognoza długoterminowa jest bardzo korzystna. Mam to szczęście, że dba o mnie wspaniały zespół lekarski i mam mnóstwo wsparcia od rodziny, przyjaciół i kolegów z LeMond Bicycles" - oznajmił.

Od 1994 LeMond współpracował z różnymi mediami podczas Tour de France, ale w tym roku na wyścig nie pojedzie. "Miałem nadzieję być we Francji w lipcu, ale obecnie pracujemy nad alternatywnym planem, żebym mógł zaangażować się w Tour z naszego biura w Tennessee. Mam nadzieję, że wrócę tam następnego lata" - napisał Amerykanin.

LeMond jest pierwszym w historii kolarzem z USA, który triumfował w "Wielkiej Pętli" - w 1986 roku. Później powtórzył ten sukces w 1989 i 1990 roku. Mistrzem świata był w latach 1983 i 1989. Tylko dwóch jego rodaków triumfowało w Tour de France - Lance Armstrong i Floyd Landis, ale obaj te tytuły utracili przez doping.

RadioZET.pl/PAP