Obserwuj w Google News

Motocyklista wyścigowy zginął w wypadku. Policja znalazła jego zwęglone ciało

1 min. czytania
05.10.2021 09:23
Zareaguj Reakcja

Charles Roche nie żyje. Motocyklista wyścigowy zginął w wypadku samochodowym za kierownicą białego Porsche 993, należącego do jego ojca, na obwodnicy St Leonard. Służby ratownicze odkryły na miejscu już zwęglone ciało 39-latka.

Znicz
fot. Shutterstock

Do śmiertelnego wypadku Charlesa Roche'a doszło w niedzielę wieczorem. Francuz prowadził białe Porsche 993, należące do jego ojca, Pascala, gdy nagle wypadł z drogi obwodnicy St Leonard.

Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że po wypadnięciu z drogi pojazd Roche'a stanął w płomieniach. Służby ratownicze odkryły na miejscu już zwęglone ciało 39-latka.

Charles Roche nie żyje. Motocyklista wyścigowy zginął w wypadku

Charles Roche był kierowcą ścigającym się w wyścigach motocyklowych od 2010 roku. W ostatnim czasie reprezentował zespół Team Space Moto w wyścigach długodystansowych FIM EWC. Jeszcze kilka tygodni temu zajął dwunaste miejsce w najbardziej prestiżowych zawodach Bal d'Or na torze Le Mans.

W najbliższy weekend na torze w czeskim Moście odbędzie się kolejny 6-godzinny wyścig długodystansowy z cyklu FIM EWC. Jego organizatorzy zapowiedzieli już, że w trakcie zawodów oddadzą hołd zmarłemu Roche'owi.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/La Voix Du Nord