Obserwuj w Google News

100. Giro d'Italia: Polska grupa kolarska z "dziką kartą"

Krzysztof Sobczak
1 min. czytania
18.01.2017 17:10
Zareaguj Reakcja

Polska grupa kolarska CCC Sprandi Polkowice otrzymała "dziką kartę" na 100. edycję Giro d'Italia. Będzie to trzeci start tej ekipy w jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów.

Giro d'Italia
fot. Twitter/CCC Sprandi Polkowice

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Grupa zadebiutowała w 2003 roku, a na kolejną szansę musiała czekać aż 12 lat. W tym roku zespół postawił sobie ambitny cel - etapowe zwycięstwo.

Nie żyje legenda szwajcarskiego kolarstwa, triumfator TdF

"To dla nas wielki powód do dumy, że będziemy mogli uczestniczyć w tej jubileuszowej edycji. Organizatorzy Giro d’Italia, RCS Sport, kilkukrotnie docenili nasz zespół przyznając nam „dziką kartę” na swoje imprezy takie jak Il Lombardia, Milan-Sanremo, Tirreno-Adriatico, Strade Bienche, Abu Dhabi Tour, czy też Dubai Tour. Cieszymy się, że nie zawiedliśmy ich oczekiwać i po raz kolejny chcą widzieć pomarańczowe barwy na swoim wyścigu – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice" - powiedział po przyznaniu "dzikiej karty" dyrektor sportowy drużyny Piotr Wadecki.

W imprezie wezmą udział 22 ekipy, w tym cztery z "dzikimi kartami". Oprócz CC Sprandi Polkowice otrzymały je: Gazprom-RusVelo, Bardiani-CSF i Wilier-Trestina.

Jubileuszowa 100. edycja Giro d'Italia odbędzie się w dniach 5-28 maja. Składać się będzie z 21 etapów - rozpocznie się na Sardynii (Alghero - Olbia), a zakończy w Mediolanie (Monza - Mediolan).

RadioZET.pl/KS