Zamknij

Burza w Polskim Związku Biathlonu. Justyna Kowalczyk odchodzi

12.10.2022 15:48

Justyna Kowalczyk-Tekieli zrezygnowała z funkcji dyrektora sportowego Polskiego Związku Biathlonu. Wraz z nią wymówienia złożyli też trenerzy, w tym Aleksander Wierietielny.

Justyna Kowalczyk-Tekieli
fot. Foto Olimpik/REPORTER

"Dziś przestałam pracować w Polskim Związku Biathlonu. Wymówienia złożyli również trenerzy Slonina, Wierietielny, Jakiela. Dziękuję zawodnikom i trenerom za ogromne wsparcie" - przekazała biegaczka narciarska.

Jak wyjaśnia serwis Wirtualna Polska Sportowe Fakty, jej decyzja ma związek z obecną sytuacją w Polskim Związku Biathlonu. Kowalczyk miała być niezadowolona, że nowa prezes Joanna Badacz chciała utrzymać na stanowisku trenera Adama Kołodziejczyka. "Stanowisko Kowalczyk-Tekieli i Wierietielnego w tej sprawie jest inne. Zgodnie uważają, że to właśnie były trener kadry jest odpowiedzialny za słabe wyniki naszych biathlonistów w ostatnich latach" - czytamy na sportowefakty.wp.pl

Kowalczyk-Tekieli pełniła funkcję dyrektora Polskiego Związku Biathlonu od marca 2021 roku. Wcześniej była asystentką trenera głównego kadry kobiet w biegach narciarskich.

Justyna Kowalczyk - legenda biegów narciarskich

Justyna Kowalczyk-Tekieli to jedna z najbardziej utytułowanych biegaczek narciarskich w historii. Aż czterokrotnie zdobywała Puchar Świata, w tym trzy razy z rzędu w sezonach 2008/2009, 2009/2010, 2010/2011. Ponadto w swoim dorobku ma między innymi dwa złote medale mistrzostw świata i dwa złote medale igrzysk olimpijskich. Pięciokrotnie uznawana była najlepszym sportowcem Polski w plebiscycie "Przeglądu Sportowego".

RadioZET.pl/Wirtualna Polska Sportowe Fakty