Zamknij

Bójka na basenie. Ponad 100 osób pobiło się z dziecinnego powodu

22.06.2022 11:04

Ponad 100 osób uczestniczyło w bójce na otwartym basenie w berlińskiej dzielnicy Steglitz. Zdaniem mediów do awantury doszło z powodu... spryskania się wodą z pistoletów-zabawek. Aresztowano cztery osoby.

Bójka na basenie w Berlinie
fot. Twitter/austausch_info/screen

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na popularnym kąpielisku w Berlinie. Dwie kilkuosobowe grupy zaczęły polewać się wodą z zabawkowych pistoletów, a niewinna zabawa dość szybko przerodziła się w sprzeczkę pomiędzy młodymi mężczyznami w wieku 15-23 lata.

Ochroniarze obiektu próbowali rozpędzić towarzystwo, ale tylko rozwścieczyli tłum. Do awantury dołączyło wkrótce przeszło sto osób. W ruch poszły pięści, jeden z poszkodowanych w rozmowie z mediami twierdził, że został zaatakowany nożem.

Awantura na basenie w Berlinie [WIDEO]

Na miejsce została wezwana policja. W akcji uczestniczyło łącznie 13 radiowozów, a funkcjonariuszom udało się wreszcie zaprowadzić porządek. - Policja jest organem ścigania, a nie organizacją ratunkową. Nie możemy być obecni we wszystkich basenach. Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom należy do organizatora - mówił "Bildowi" Rainer Wendt, szef niemieckiego związku policji.

Policja aresztowała cztery osoby w wieku 15-23 lata. Jeden z 21-latków może odpowiadać za atak na ochroniarza obiektu. Część uczestników zdarzenia odniosło drobne obrażenia. Wszystko działo się na oczach dzieci. W sieci pojawiło się nagranie z awantury.

RadioZET.pl/dailymail.co.uk