Zamknij

Świat sportu reaguje na awarię Facebooka, Instagrama i WhatsAppa

04.10.2021 21:08

Awaria Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa wywołała falę komentarzy w innym popularnym, a co najważniejsze działającym medium społecznościowym, a więc na Twitterze. Świat sportu nie przeszedł nad tym obojętnie, bo jednocześnie stracił kilka kanałów komunikacji ze swoimi fanami.

Świat sportu reaguje na awarię Facebooka, Instagrama i WhatsAppa
fot. JUSTIN SULLIVAN/Getty AFP/East News

Awaria Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa jest jednym z głównych tematów poniedziałkowego popołudnia. Ok. godz. 17 wszystkie te social media przestały działać. Z komunikatów wynika, że to poważny globalny problem.

„Zdajemy sobie sprawę, że niektóre osoby mają problemy z dostępem do naszych aplikacji. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem normalnego funkcjonowania stron i przepraszamy za wszelkie niedogodności” - napisano na profilu twitterowym Facebooka. Właśnie Twitter może w tej chwili triumfować, bo jako jedyny z popularnych kanałów komunikacyjnych nie uległ awarii.

Awaria social mediów: Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp

Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp należą do najpopularniejszych kanałów komunikacji wśród sportowców. Z tego ostatniego korzystają m.in. reprezentanci Polski w piłce nożnej. To tam rozmawiali o zwolnieniu Jerzego Brzęczka oraz zatrudnieniu Paulo Sousy. Z FB i Insta chętniej korzystają kluby bądź zawodnicy mający podpisane kontrakty reklamowe z przeróżnymi firmami. W poniedziałek ok. godz. 17 stracili taką możliwość, bowiem social media uległy globalnej awarii.

Nic dziwnego, że świat sportu również zareagował na światową awarię mediów społecznościowych. Twitter pęka (z dumy) w szwach od memów, gifów i przeróżnych komentarzy na ten temat. Zareagowały m.in. profil Łączy nas piłka, Raków Częstochowa, Team F1 Mercedes czy tenisistka Sabine Lisicki.

"Wreszcie. Admin Twittera ma swój moment" - donosi Mercedes. "Chwila. Właśnie próbujemy znaleźć hasło do MySpace" - dodano.

Raków Częstochowa sparodiował popularnego gifa z Bartem Simpsonem, wstawiając w miejsce bohatera kreskówki... trenera Marka Papszun.

Przykłady można mnożyć. Oto kilka z nich.

RadioZET.pl