Zamknij

Niedźwiedź zaatakował biegacza w Tatrach. Mężczyzna odniósł poważne obrażenia

Krzysztof Sobczak
13.10.2022 13:31

Do niebezpiecznego zdarzania doszło po słowackiej stronie Tatr. W rejonie Valcianskej Javoriny niedźwiedź zaatakował 38-letniego biegacza. Mężczyzna z obrażeniami całego ciała trafił do szpitala.

Niedźwiedź zaatakował biegacza
fot. hzs.sk

O ataku niedźwiedzia poinformowało słowackie pogotowie górskie. W środę po południu 38-letni mężczyzna wybrał się pobiegać na żółty szlak turystyczny w pobliżu Valcianskej Javoriny. Właśnie tam doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji.

Zwierzę w sumie aż trzy razy atakowało 38-latka. Najpierw celem stały się głowa i twarz. Gdy mężczyzna upadł, niedźwiedź jeszcze dwa razy do niego podszedł i tym razem uderzył w ręce, nogi oraz w tułów. Nie wiadomo, co było powodem ataku i dlaczego zwierzę odstąpiło.

Atak niedźwiedzia w Tatrach

Ratownicy na miejscu opatrzyli poszkodowanego, a następnie przetransportowali do miasta Valca. Tam trafił do szpitala na dalsze leczenie.

Biegacz może mówić o dużym szczęściu. Tego zabrakło 57-letniego mężczyźnie, który w czerwcu na Słowacji zmarł po pogryzieniu przez niedźwiedzia. To był pierwszy tego typu wypadek śmiertelny u naszych południowych sąsiadów.

RadioZET.pl/hzs.sk