Polki zdominowały MŚ fitness. Złoto i srebro biało-czerwonych

25.10.2022 18:18

Anna Woźniakowska w południowokoreańskim Yeongju wywalczyła tytuł mistrzyni świata w kategorii bikini fitness. "Mam już wszystko, spełniłam wszystkie swoje sportowe marzenia" - napisała na Instagramie. Po srebrny medal sięgnęła druga z Polek Patrycja Słaby-Talar.

Anna Woźniakowska
fot. Anna Woźniakowska/Instagram / Patrycja Słaby-Talar/Instagram

Anna Woźniakowska już wcześniej odnosiła sukcesy na arenie międzynarodowej. W swojej kolekcji ma tytuł europejskiej edycji zawodów sylwetkowych Arnold Sports Festival w kategorii bikini fitness. W Korei Południowej spełniła swoje największe marzenie.

"Zostałam Mistrzynią Świata. Zdobyłam tytuł, o którym marzy każdy sportowiec. Poleciałam na drugi koniec świata, nie zważając na koszty. Wiedziałam, że muszę tu dotrzeć, że czeka tu na mnie coś pięknego. Los zadecydował, że właśnie tu, w Yeongju w Korei Południowej czekał ostatni brakujący puzzel mojej układanki. Mam już wszystko, spełniłam wszystkie swoje sportowe marzenia" - napisała na Istagramie.

Woźniakowska o cenie sukcesu

Woźniakowska swoją formę ćwiczy od ośmiu lat. W "Dzień Donry TVN tłumaczyła, że w dniu zawodów uczestniczki są odwodnione. Liczy się nie tylko sylwetka, ale także uroda.

- Jest to troszeczkę konkurs piękności, co boli mnie, jako sportowca. Prezencja sceniczna jest bardzo mocno oceniana. Nasza sylwetka ma być proporcjonalna, symetryczna, odpowiednio przygotowana pod kątem skóry. Poniekąd jest to konkurs czarowania, uroku osobistego - wyjaśniała mistrzyni.

Srebrny medal wywalczyła druga z Polek Patrycja Słaby-Talar. Trenerem obu zawodniczek jest znany z występów w KSW i FEN Akop Szostak.

RadioZET.pl/Dzien dobry/TVN.Onet/Instagram