Obserwuj w Google News

Tragedia podczas testów. Nie żyje 27-letni sportowiec

1 min. czytania
18.03.2023 14:54
Zareaguj Reakcja

Clement Stoll nie żyje. 27-letni francuski motocyklista uległ bardzo poważnemu wypadkowi na treningu i zmarł w szpitalu w wyniki odniesionych obrażeń.

Znicz
fot. Adam Burakowski/REPORTER

Clement Stoll specjalizował się w długodystansowych wyścigach motocyklowych. Niedawno podpisał umowę z Ecole de la Performance i miał wystartować w pierwszej rundzie mistrzostw świata (EWC) w Le Mans (13-16 kwietnia). Niestety tego marzenia już nie zrealizuje.

W środę 15 marca 27-latek brał udział w testach na torze Paul Armagnac w Nogaro. Francuskie media opisują, że w pewnym momencie stracił panowanie nad maszyną i uderzył w ziemię. Przybyli na miejsce lekarze nie wyczuli pulsu i podjęli się reanimacji. Następnie sportowiec został śmigłowcem przetransportowany do szpitala. Zmarł dwa dni później w wyniku odniesionych obrażeń.

Redakcja poleca

Clement Stoll nie żyje

"Clement Stoll zmarł w wyniku wypadku, który miał miejsce w tym tygodniu podczas testów na torze Paul Armagnac. Cała nasza społeczność składa najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom, a także wszystkim pracownikom Ecole de la Performance" - napisano w oświadczeniu EWC.

RadioZET.pl/sport.pl/EWC