,

Kolacja z "Lewym", kombinezon Żyły itp. Sportowcy wspierają WOŚP

Krzysztof Sobczak
11.01.2017 19:10

Jak co roku sportowcy chętnie wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wielu z nich przekazało na aukcję cenne przedmioty bądź... siebie. Na przykład Robert Lewandowski, który oferuje kolację dla dwóch osób w jego towarzystwie.

Robert Lewandowski
fot. EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Niesamowitą niespodziankę ma dla nas Robert Lewandowski, który już wielokrotnie wspierał aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku z okazji 25. Finału WOŚP ma coś bardzo wyjątkowego, mianowicie zabierze Ciebie i Twoją osobę towarzyszącą na wyśmienitą kolację w Warszawie" - czytamy w opisie aukcji, która potrwa jeszcze przez 15 dni. Aktualnie do przebicia jest 7 100 zł.

Inni sportowcy są bardziej tradycyjni i przekazali WOŚP przedmioty. Wylicytować można m.in. kask z autografem dwukrotnej wicemistrzyni olimpijskiej Mai Włoszczowskiej, rakietę z autografem Agnieszki Radwańskiej, którą w 2015 roku wygrała WTA Finals w Singapurze czy kombinezon z autografami skoczków od Piotra Żyły. Istnieje również możliwość osobistego odbioru stroju z rąk "Wewióra".

Juras, który wkrótce być może powróci do KSW w roli zawodnika, a nie tylko komentatora, przekazał dwie rzeczy: koszulkę z autografami piłkarzy Legii Warszawa oraz rękawice z podpisami mistrzów KSW.

Do nabycia są także różnego rodzaju medale - m.in. Drużynowego Mistrza Polski 2016 od Bartosza Zmarzlika czy złoto mistrzostw Europy polskich siatkarzy z 2009 roku od nieżyjącego już legendarnego trenera "Złotek" Andrzeja Niemczyka.

Niezwykle cenną rzecz przekazał Rafał Sonik. Zwycięzca ubiegłorocznego Rajdu Dakar oddał na aukcję swojego quada. Dodał, że jeśli kwota będzie znacząca, sam przeszkoli jego nabywcę.

Jest też coś dla fanów tenisa - firma HEAD przekazała na licytację rakietę z autografem jednego z najlepszych tenisistów świata, Novaka Djokovicia.

Nie sposób wymienić wszystkich przedmiotów, jakie można wylicytować podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Choć wydarzenie odbędzie się 15 stycznia, większość aukcji potrwa jeszcze przez kilkanaście dni.

RadioZET.pl/WOŚP/KS