,

18-letni kolarz zmarł po wypadku na trasie. Nie wybudził się ze śpiączki

13.05.2022 21:03

Andrés David Arévalo, 18-letni kolarz, zmarł na skutek obrażeń, których doznał 5 maja, w trakcie Vuelta a la Juventud. „Składamy nasze najgłębsze kondolencje jego rodzinie, przyjaciołom i kolegom z drużyny ” – napisała na Facebooku Kolumbijska Federacja Kolarska.

18-letni kolarz zmarł po wypadku na trasie. Nie wybudził się ze śpiączki
fot. screen

Andrés David Arévalo, kolarz z drużyny Cundeportes Funza Zipa Soacha uległ wypadkowi w zeszłym tygodniu, pod koniec trzeciego etapu wyścigu Vuelta a la Juventud. Młody zawodnik, który w tę sobotę obchodziłby 19 urodziny został mocno uderzony w głowę i musiał zostać przewieziony do centrum medycznego w mieście Palmira, gdzie przeszedł operację.

18-latek został wprowadzony w stan śpiączki, z której już się nie wybudził. Pomimo kilkudniowej walki o przetrwanie zmarł w czwartek po południu w klinice Palma Real w Palmirze.

Zawodnika pożegnała Kolumbijska Federacja Kolarska. „Współczujemy rodzinie, przyjaciołom i krewnym Andrésa Davida, który od 12 roku życia postanowił wyruszyć na swoją drogę, jeżdżąc na rowerze z jasnym celem w głowie i sercu: być najlepszym” – napisano na oficjalnej stronie.

RadioZET.pl/PAB