Obserwuj w Google News

16-latek złotym medalistą Igrzysk Europejskich. Szalona radość młodego zawodnika

2 min. czytania
27.06.2023 21:05
Zareaguj Reakcja

Francuz Felix Lebrun pokonał Marcosa Andre Sousę da Silvę i zdobył złoty medal igrzysk europejskich w tenisie stołowym. Co ciekawe, finalistów dzielą prawie dwie dekady – Portugalczyk ma 35 lat, a Lebrun w tym roku skończył 16 lat.

16-latek złotym medalistą Igrzysk Europejskich. Szalona radość młodego zawodnika
fot. screen/ igrzyska Europejskie Twitter

Felix Lebrun w finale Igrzysk Europejskich pokonał Marcosa Andre Sousę da Silvę 3:4, w ostatnim secie zwyciężając na przewagi 13:11. Francuz ma dopiero 16 lat, podczas gdy jego rywal z Portugalii jest od niego starszy o 19 lat. 

Dla 16-letniego Lebruna złoto na IE jest pierwszym indywidualnym tytułem w karierze. Francuz zo tej pory zdobywał medale w deblu, a także stawał na podium w grze solo, jednak nigdy nie zajął pierwszego miejsca.

Lebrun zaczął trenować w wieku 3 lat. Jego brat Alexis także jest profesjonalnym zawodnikiem. 16-letni Felix jest obecnie 30. zawodnikiem w światowym rankingu tenisa stołowego.

Redakcja poleca

Igrzyska Europejskie. Polka grała o trzecie miejsce 

Blisko dojścia do finału w turnieju kobiet była Polka Natalia Bajor. Tenisistka przegrała w półfinale, a w meczu o trzecie miejsce do końca walczyła z Rumunką Elizabetą Samarą 3:4 (9:11, 11:4, 11:13, 7:11, 11:9, 11:9, 7:11). Ostatecznie to rywalka Polki sięgnęła po medal.

- Czuję niedosyt, bowiem byłam bardzo blisko... Jest jednak i zadowolenie, ponieważ zagrałam dobry turniej. Elizabeta to utytułowana zawodniczka, która grała o medale ME w singlu, deblu, mikście. A ja pierwszy raz rywalizowałam o podium w mistrzowskim turnieju seniorskim. Dlatego dla mnie to był trudniejszy mecz - przyznała 26-letnia Bajor, cytowana na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

RadioZET.pl/PAB