W górach jest wszystko, co kocham. We wrześniu biegamy w Piwnicznej-Zdroju

22.08.2022 16:24

Z jednej strony prawdziwa szkoła charakteru i przełamywanie własnych słabości, a z drugiej przyjemność obcowania z piękną górską przyrodą i okazja do wspólnego spędzania czasu. 13. Festiwal Biegowy, czyli impreza z prawie 30 dystansami do wyboru i szeregiem wydarzeń towarzyszących zbliża się wielkimi krokami. We wrześniu biegamy w Piwnicznej!

Festiwal Biegowy
fot. Materiały prasowej 13. Festiwalu Biegowego/Piotr Oleszak

Święto biegania w górach

W dniach 9-11 września Miasteczko Biegowe na Nakle nad Popradem, a także w Nowym i Starym Sączu oraz Rytrze będzie tętniło życiem i emocjami biegowymi kilku tysięcy sportowców amatorów i osób im towarzyszących.

W programie festiwalu znajduje się prawie 30 dystansów, w tym ten najsłynniejszy, kultowy już TAURON Bieg 7 Dolin o długości 100 kilometrów i dwa pozostałe biegi z cyklu 7 Dolin, Koral Maraton, półmaraton i bieg na 15 km, biegi górskie o długości 11 i 23 km, ale także niezwykle szybka i sprzyjająca nowym rekordom życiowym Sądecka Dycha po Rekord czy Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking – czyli marsz ścieżkami pod górę na zboczu góry Kicarz.

Biegi dziecięce i rodzinne, Bieg Przebierańców, Bieg Kobiet czy Bieg w krawacie – to propozycje bardziej rekreacyjne, ale nie zabraknie także wyzwań typowo biegowych i propozycji dla prawdziwych twardzieli. Należy do nich na pewno wyzwanie Iron Run, czyli wielobojowa rywalizacja tocząca się przez trzy dni na różnych trasach, w których do pokonania jest prawie 140 kilometrów.

Warto podkreślić, że wartość wszystkich nagród (finansowych i rzeczowych) tegorocznej edycji Festiwalu Biegowego to ponad 500 tysięcy złotych, a do wylosowania wśród uczestników imprezy jest samochód osobowy ufundowany przez Partnera Koral Maratonu.

Festiwal Biegowy
fot. Festiwal Biegowy/Materiały prasowe

Święto sportu, aktywności i kultury, rozmowy branżowe

13. Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju to jednak nie tylko zmagania sportowe. To również okazja do spotkania z pasjonatami kultury ludowej, gdyż imprezą towarzyszącą jest Festiwal Lachów i Górali, podczas którego na scenie wystąpią zespoły artystyczne prezentujące kulturę Karpat z kilku krajów. Występom tym będą towarzyszyć wystawy rękodzieła twórców ludowych, zaś członkinie Kół Gospodyń Wiejskich zapewnią prezentację i degustację przysmaków regionalnej kuchni.

W trakcie Festiwalu Biegowego odbędzie się również Salon Przemysłu Turystycznego, czyli konferencja mająca na celu integrację środowisk samorządowych, biznesowych i naukowych. To trzy dni paneli dyskusyjnych, warsztatów i wykładów, spotkań ze znanymi podróżnikami i postaciami ze świata sportu, w których wezmą udział m.in. przedstawiciele instytucji państwowych, samorządowych i regionalnych organizacji turystycznych. Ich celem jest szeroko pojęty dialog i wypracowanie nowych rozwiązań – tak potrzebnych w popandemicznej rzeczywistości branży turystycznej.

Biegacze i miłośnicy szeroko rozumianej aktywności sportowej będą mieli również okazję, by zapoznać się z najnowszą ofertą producentów odzieży, butów i akcesoriów, zdrowej żywności i suplementów. Na szczególną uwagę zasługuje tu najnowsza kolekcja odzieży sportowej przygotowana wspólnie przez Power Canvas i ekipę organizacyjną Festiwalu Biegowego.

Ponieważ jednak Festiwal Biegowy to impreza dla całych rodzin, organizatorzy postanowili zadbać także o najmłodszych. Specjalnie dla nich organizują Strefę Dzieci, a w niej m.in. kącik czytelniczy, kącik węgierski oraz strefy z grami planszowych i z malowaniem.

Zatem jeśli nie macie jeszcze planów na drugi weekend września, zapraszamy do Piwnicznej. Rejestracja na wszystkie biegi jest jeszcze otwarta na stronie internetowej 13. Festiwalu Biegowego.

13. Festiwal Biegowy
fot. Materiały prasowe.Piotr Oleszak

RadioZET.pl/Materiały prasowe