Sport

Polacy składają protest na Niemców ws. TCS. Małysz: "Poczują, co to Polska"

28.12.2020 20:25

fot: Mateusz Jagielski/East News

Adam Małysz, dyrektor reprezentacji Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, w bardzo ostrych słowach odniósł się do zamieszania związanego z wynikami testów na koronawirusa Klemensa Murańki i wykluczenia naszej drużyny z konkursu TCS w Oberstdorfie. "Poczują, co to Polska i że skoki to jest zimowy sport narodowy" - powiedział na antenie TVP Info. Skoczkowie dostali także wsparcie od rządu.

  • Reprezentacja Polski złożyła protest przeciwko wykluczeniu biało-czerwonych z kwalifikacji TCS w Oberstdorfie
  • Klemens Murańka, od którego zaczęło się całe zamieszenie, nie jest zakażony koronawirusem
  • Adam Małysz powiedział w TVP Info, że organizatorzy Turnieju Czterech Skoczni "poczują teraz, co to jest Polska i że skoki to nasz zimowy sport narodowy"

Reprezentacja Polski skoczków została wykluczona z udziału w kwalifikacjach do inauguracyjnego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie po tym, jak w niedzielę zakażenie koronawirusem potwierdzono u Klemensa Murańki. Ponowne badania, z poniedziałku, wykazały, że "Klimek" jednak nie jest zainfekowany, a całą drużynę zdyskwalifikowano zbyt pochopnie. Teraz polska strona zamierza walczyć o sprawiedliwości, którą - w jej ocenie - byłoby przywrócenie biało-czerwonych do zawodów bez kwalifikacji. Inną z opcji jest przeprowadzenie nowych eliminacji.

- Żądamy dopuszczenia do konkursu wszystkich naszych zawodników. Oni nie ze swojej winy nie stanęli na starcie kwalifikacji. To był wynik opieszałości organizatorów i słabej komunikacji - komentował dla sport.pl sekretarz generalny PZN Jan Winkiel. Do sprawy odniósł się także Adam Małysz, który rzadko używa tak mocnych słów. Tym razem jednak nie wytrzymał.

Małysz: "Poczują, co to Polska"

- Składamy oficjalny protest. Nie wiemy, kiedy uzyskamy odpowiedź, bo zbyt szybko to wszystko się dzieje - powiedział Małysz. - Uruchomiliśmy już wszystkie dostępne możliwości. Sam premier Mateusz Morawiecki i minister kultury, dziedzictwa narodowego oraz sportu Piotr Gliński się tym zainteresowali i [organizatorzy TCS - red.] poczują teraz, co to jest Polska i że skoki to nasz zimowy sport narodowy" - dodał.

Szef MKDNiN na Twitterze napisał, że "będziemy domagać się przywrócenia polskich skoczków do TCS już od jutra".

Zagłosuj
Przejdź na stronę główną