Zamknij

Wyścig Polaków w sprincie drużynowym bez historii. Biało-czerwoni ostatni

03.08.2021 11:27

Polscy kolarze torowi zajęli ósme, ostatnie miejsce w olimpijskim sprincie drużynowym na igrzyskach w Tokio 2020. Złoty medal zdobyli nowi rekordziści olimpijscy Holendrzy, srebrny Brytyjczycy, zaś brązowy - Francuzi.

Mateusz Rudyk
fot. Tim Goode/Press Association/East News

Holenderscy kolarze torowi zostali mistrzami olimpijskimi w sprincie drużynowym. Srebrny medal wywalczyli Brytyjczycy, a brązowy - Francuzi. Polacy zajęli ostatnie, ósme miejsce.

W finale igrzysk w Tokio Holendrzy poprawili rekord olimpijski, uzyskując 41,369 s. Brytyjczycy nie utrzymali szyku, co odbiło się na słabym rezultacie - 44,589.

Wyścig Polaków w sprincie drużynowym bez historii. Ostatnie miejsce biało-czerwonych

Trzeci w ciągu niespełna dwóch godzin start na torze w Izu koło Tokio nie wyszedł biało-czerwonym. W wyścigu o siódme miejsce z Nowozelandczykami Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski i Krzysztof Maksel pogubili się i uzyskali czas słabszy o ponad trzy sekundy niż w pierwszej rundzie - 46,431.

Debiutujący w igrzyskach Rudyk wystartuje jeszcze w sprincie indywidualnym i keirinie. W tej pierwszej konkurencji zdobył brązowy medal mistrzostw świata w Pruszkowie (2019) i był czwarty w MŚ w Berlinie (2020).

RadioZET.pl/PAP