Katarzyna Wasick w finale na 50 m stylem dowolnym, Juraszek odpadł w półfinale

31.07.2021 05:04
Paweł Juraszek

Katarzyna Wasick z piątym czasem awansowała do niedzielnego finału na dystansie 50 metrów stylem dowolnym na IO w Tokio. Na półfinale zmagania zakończył Paweł Juraszek, który zajął ostatecznie 14. miejsce.

Katarzyna Wasick uzyskała piąty wynik w półfinale - 24,26 i awansowała do niedzielnego finału na dystansie 50 metrów stylem dowolnym w Tokio 2020. W drugim wyścigu półfinałowym Polka zajęła trzecie miejsce, za Australijką Emmą McKeon - 24,00 (rekord olimpijski) i Amerykanką Abbey Weitzeil - 24,19.

Wcześniej w pierwszym półfinale triumfowała Dunka Pernille Blume - 24,08.

Tokio 2020: Awans Wasick do finału, Juraszek zatrzymał się na 1/2

Z kolei Paweł Juraszek odpadł w półfinale wyścigu na 50 m st. dowolnym. Pływak uzyskał czas 21.88, co dało mu łącznie czternaste miejsce. Najlepszy okazał się utytułowany Amerykanin Caeleb Dressel - 21,42.

Amerykanin wywalczył już dwa złote medale w Tokio w stylu dowolnym - na 100 metrów oraz w sztafecie 4x100 m.