Zamknij

"W tej konkurencji mamy złoto!". Przepiękny przemarsz Polaków na otwarciu igrzysk

23.07.2021 17:44
Reprezentacja Polski na IO Tokio 2020
fot. PAP

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio rozpoczęła się punktualnie o godzinie 13:00, ale Polacy pojawili się na stadionie dopiero ponad dwie godziny później. Mimo długiego oczekiwania biało-czerwoni wyglądali przepięknie, a oklaskiwał ich sam prezydent RP.

Reprezentację Polski na igrzyska olimpijskie w Tokio 2020 wyprowadzili z polską flagą chorąży Maja Włoszczowska i Paweł Korzeniowski. Z trybun obserwował wszystko prezydent RP, Andrzej Duda.

Nasi reprezentanci zaprezentowali się podczas otwarcia fantastycznie - zawodniczki założyły białe sukienki z czerwonymi elementami, z kolei zawodnicy ubrani byli w białe spodnie i zielone marynarki.

"W tej konkurencji mamy złoto!". Piękny przemarsz Polaków na otwarciu igrzysk

Wszyscy mieli oczywiście maseczki na twarzach, zdecydowana większość z napisem "Polska". - Uważam, że prezentują się świetnie - powiedzieli zgodnie komentatorzy stacji Eurosport, która - wraz z TVP - prowadziła transmisję na żywo z ceremonii.

Warto przypomnieć, że delegacja biało-czerwonych była bardzo liczna, bowiem wśród samych sportowców znajdowało się ponad 200 osób. Wszyscy szli dumni, wdzięczni i zadowoleni, jakby po czekające już na nich medale IO w Tokio 2020.

Na trybunach brakowało jednak kibiców. Na ceremonii otwarcia byli tylko nieliczni, m.in. przedstawiciele władz państw i komitetu organizacyjnego. Niestety, restrykcje podczas igrzysk w Tokio związane z pandemią koronawirusa są bardzo duże.

RadioZET.pl