Zamknij

Vital Heynen o przełożeniu igrzysk olimpijskich: Naszym celem wciąż jest medal

24.03.2020 17:18
Vital Heynen o przełożeniu igrzysk
fot. PAP

Vital Heynen po decyzji MKOl-u o przełożeniu igrzysk olimpijskich powiedział wprost, że zarówno on, jak i cały zespól musi się dostosować. –  Naszym celem jest medal i zrobimy to, co konieczne, żeby go zdobyć. Nie ma dla nas znaczenia, czy igrzyska odbędą się za trzy miesiące, czy za rok.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

We wtorek Międzynarodowy Komitet Olimpijski oficjalnie ogłosił przełożenie igrzysk w Tokio na 2021 rok. Chociaż konkretna data nie jest jeszcze znana, sprawę skomentował Vital Heynen, który od pewnego czasu był pewien, że odłożenie imprezy czterolecia jest tylko kwestią czasu.

Igrzyska olimpijskie przełożone na 2021 rok

- Według mnie już od pewnego czasu było jasne, że igrzyska nie odbędą się w zaplanowanym terminie. W Europie jesteśmy w samym środku walki z koronawirusem, w takich Stanach Zjednoczonych też będą zajęci epidemią co najmniej przez najbliższe dwa miesiące. Zmagania z tak poważnym kryzysem sprawiają, że sportowcy w wielu krajach nie są w stanie przygotowywać się do igrzysk – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski.

- Powtarzałem moim zawodnikom, że musimy poczekać jeszcze przez rok, żeby dostać szansę zrealizowania naszego marzenia, ale jeśli dobrze się spiszemy, wciąż będziemy mieli całe życie, żeby cieszyć się spełnieniem tego marzenia. I tak do tego podchodzimy - dodał.

Belg zaznaczył, że wszyscy będą musieli dostosować się do nowych planów, ale to nie zmienia faktu, że celem biało-czerwonych jest zdobycie medalu.

- Naszym celem jest medal i zrobimy to, co konieczne, żeby go zdobyć. Nie ma dla nas znaczenia, czy igrzyska będą zaraz, za trzy miesiące, za rok, z udziałem publiczności czy bez - wyjaśnił.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl