Zamknij

Efektowna akcja trenera Francuzów. Laurent Tillie rzucił się po piłkę

03.08.2021 18:04
Efektowna akcja trenera Francuzów. Laurent Tillie rzucił się po piłkę
fot. PAP/EPA/WU HONG

Po meczu Polska - Francja jedną z najczęściej pokazywanych akcji jest odbiór piłki, którym popisał się trener naszych rywali, Laurent Tillie. Były siatkarz, a obecnie szkoleniowiec, w efektowny sposób rzucił się, by zagrzać do walki swoich zawodników.

Laurent Tillie stał się bohaterem akcji, która już chwilę po zakończeniu meczu  Polska - Francja była udostępniana w sieci. Trener reprezentacji  Francji w tie-breaku przy stanie 7:12 efektownie rzucił się po piłkę gdy ta wyleciała poza boisko. Szkoleniowiec od razu po akcji zwrócił się do swoich zawodników, by jeszcze bardziej zagrzać ich do walki.

Dla trenera Tillie’ego takie akcje jeszcze kilkanaście lat temu były normą. Urodzony w 1963 roku Francuz jest bowiem byłym siatkarzem i reprezentantem kraju. Tillie grał w kadrze w latach 1982-1995 na pozycji przyjmującego. Zdobył z nią dwa medale na mistrzostwach Europy. Od 2012 Tillie jest trenerem męskiej reprezentacji Francji.

Polska - Francja. Biało-czerwoni odpadają, Francuzi zagrają o finał 

Polscy siatkarze przegrali z Francją 2:3 (25:21, 22:25, 25:21, 21:25, 9:15) w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w Tokio i odpadli z dalszej rywalizacji. Po raz piąty z rzędu biało-czerwoni zakończyli zmagania na igrzyskach na tym etapie. Francuzi zagrają w półfinale z Argentyną, która pokonała Włochy 2:3.

RadioZET.pl/PAP/lic/ co/