Zamknij

Wilfredo Leon skomentował wynik meczu z Francją. "Noc była bardzo smutna"

04.08.2021 21:20

Wilfredo Leon nie ukrywał żalu po przegranej w meczu z Francją. Przyjmujący reprezentacji Polski podobnie jak pozostali kadrowicze był załamany i za pośrednictwem swojego Instagrama przepraszał kibiców - Zeszła noc była bardzo smutna dla nas wszystkich. Straciliśmy szansę na spełnienie marzeń – napisał zawodni Sir Safety Perugia.

Tokio 2020. Polska - Francja Wilfredo Leon skomentował wynik meczu
fot. Iwanczuk/Sport/REPORTER

Leon podkreślił, że reprezentacja w meczu z Francją dała z siebie wszystko. - Ale to nie wystarczyło. Zeszła noc była bardzo smutna dla nas wszystkich. Straciliśmy szansę na spełnienie marzeń - nie ukrywał rozczarowania nasz reprezentant. 

Leon przy okazji zapowiedział, że chce wystąpić na kolejnych igrzyskach. - Teraz jesteśmy w domu i mamy czas przemyśleć, co mogliśmy zrobić lepiej. Mam nadzieję, że będę mógł wziąć jeszcze udział w kolejnych Igrzyskach, po których wrócę do Polski w innym nastroju – napisał siatkarz i dodał: - Dziękuję bardzo za wszystkie wiadomości dodające otuchy. To dla mnie bardzo ważne. Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że mamy najlepszych kibiców.

Polska - Francja. Heynen podaje powody porażki

Po przegranej w ćwierćfinale IO głos zabrał też trener naszej reprezentacji, Vital Heynen. - Są powody naszej przegranej i są dość jasne. Jeśli miałbym wskazać główny, to przy atakujących po drugiej stronie osiągających 70 procent skuteczności... My atakowaliśmy dobrze, ale oni lepiej - wskazał w rozmowie z dziennikarzami.

Heynen skomentował też wynik meczu z Francją na własnym koncie na Twitterze.  - Nie mam słów, by opisać, co czuję. Pustka, smutek, ale nadal duma z mojej drużyny, duma z bycia trenerem reprezentacji Polski. Moi chłopcy są wspaniali - przekazał Heynen. - Gratulacje dla Francji, która okazała się lepsza w kluczowej fazie meczu - podkreślił.