Zamknij

Ceremonia otwarcia Tokio 2020: Kiedy jest? O której godzinie? [DATA, GODZINA]

23.07.2021 12:30
Tokio 2020 ceremonia otwarcia kiedy o której?
fot. CHARLY TRIBALLEAU/AFP/East News

Ceremonia otwarcia igrzysk Tokio 2020 - kiedy jest? O której godzinie będzie? Ceremonia otwarcia igrzysk - DATA, GODZINA. Kiedy zaczyna się ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich Tokio 2020? O której godzinie rozpocznie się ceremonia otwarcia? Sprawdź podstawowe informacje przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich Tokio 2020 to coś, na co czekają wszyscy fani sportu. Z rocznym opóźnieniem najlepsi sportowcy świata przylecą do Japonii, aby w jednym mieście rywalizować o złote medale i wieczną chwałę.

Z początku igrzyska olimpijskie w Tokio miały rozpocząć się w lipcu zeszłego roku, ale z powodu wybuchu pandemii koronawirusa podjęto decyzję o przełożeniu imprezy czterolecia. Mimo wszystko organizatorzy nie zmienili nazwy wydarzenia i nadal turniej będzie odbywać się pod nazwą Tokio 2020.

Ceremonia otwarcia igrzysk: Kiedy się rozpocznie? O której godzinie?

Zanim sportowcy będą rywalizować na arenach, wezmą udział w ceremonii otwarcia igrzysk. Za każdym razem program ceremonii otwarcia wygląda zupełnie inaczej i wiele osób zastanawia się, czym tym razem zaskoczą organizatorzy. Niemniej jednak z powodu panujących obostrzeń, ceremonia otwarcia igrzysk może być mocno okrojona, tak jak miało to miejsce w przypadku otwarcia Euro 2020.

Ceremonia otwarcia Tokio 2020: Transmisja TV online. Gdzie obejrzeć?

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich trwa zazwyczaj kilka godzin. W tym czasie organizatorzy przedstawiają państwo i miasto gospodarza IO. Tradycyjną częścią ceremonii jest defilada sportowców wszystkich krajów uczestniczących w igrzyskach olimpijskich. W każdym z nich znajduje się jeden chorąży, który niesie flagę swojego państwa.

Na arenę igrzysk państwa wchodzą według alfabetu języka państwa gospodarza. Zawsze z uwagi na szacunek dla ojczyzny igrzysk defiladę otwiera Grecja, a kończy gospodarz.

Tokio 2020: Kiedy jest ceremonia otwarcia? O której godzinie?

Punktem kulminacyjnym ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich jest zapalenie znicza olimpijskiego. Do samego końca zagadką pozostaje osoba, która zapali znicz, który będzie płonął przez cały czas trwania imprezy.

Ceremonia otwarcia igrzysk Tokio 2020 odbędzie się w piątek, 23 lipca. W Japonii początek zaplanowano o godzinie 20:00. Z powodu różnic czasowych w Polsce ceremonię otwarcia będzie można śledzić o godzinie 13:00. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl