Zamknij

Tokio 2020: Skrzypulec i Ogar nie wystartowały. Wyścigi klasy 470 przełożone

02.08.2021 08:33

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar nie wystartują dziś w żeglarskiej klasie 470. Wyścigi zostały przełożone z powodu złych warunków pogodowych. Polki są drugie w klasyfikacji generalnej i mają ogromne szanse na zdobycie medalu.

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar
fot. PAP/EPA

Poniedziałkowe starty w Tokio opóźniały się z powodu zbyt słabego wiatru, który uniemożliwiał rywalizację. Organizatorzy liczyli, że po południu czasu lokalnego pogoda się zmieni, ale tak się nie stało. Z tego powodu musieli odwołać starty i przełożyć je na kolejny dzień.

Tokio 2020: Kiedy wyścigi w żeglarskiej klasie 470?

Tym samym 9. i 10. wyścig kobiecej klasy 470 odbędzie się we wtorek. Start najprawdopodobniej o godzinie 5.05 czasu polskiego.

W rywalizacji zobaczymy oczywiście duet Agnieszka Skrzypulec - Jolanta Ogar. Polki przez kilka dni były liderkami klasyfikacji generalnej, ale ostatnio straciły prowadzenie na rzecz Brytyjek Hannah Mills i Eilidh McIntyre. Mimo tego biało-czerwone i tak są w bardzo dobrej sytuacji. Do liderek tracą tylko punkt. Ponadto wyprzedzają trzecie Francuzki o dziewięć "oczek", a czwarte Szwajcarki aż o 26.

loader

Do końca rywalizacji pozostały dwa wyścigi plus podwójnie punktowany wyścig finałowy. Medal igrzysk olimpijskich 2020 w Tokio dla Skrzypulec i Ogar jest więc bardzo realny.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: