Kanada bez szans w starciu z Polską. Wygrywamy rywalizację w grupie A

01.08.2021 03:25
Polska - Kanada NA ŻYWO

Siatkarze reprezentacji Polski pokonali Kanadę 3:0 (25:15, 25:21, 25:16) i zapewnili sobie 1. miejsce w grupie A. Teraz czekają już tylko na rozstrzygnięcia w pozostałych meczach i rywala, z jakim przyjdzie im zmierzyć się w cwierćfinale.

Polska kończy rywalizację w fazie grupowej igrzysk olimpijskich w Tokio z bilansem czterech zwycięstw i jednej porażki. Po wpadce na otwarcie turnieju z Iranem (przegrana 2:3) nadeszły zwycięstwa kolejno nad Włochami, Wenezuelą, Japonią i teraz Kanadą.

Polska rozbiła Kanadę w ostatnim meczu fazy grupowej IO w Tokio 2020

Biało-czerwoni rozpoczęli spotkanie w najlepszy możliwy sposób. Funkcjonowały zagrywka, atak i blok. Efektem dobrej gry było zwycięstwo w pierwszym secie do 15. Dużo więcej kłopotu rywale sprawili kadrze Vitala Heynena w drugiej partii, gdzie w końcówce prowadzili nawet trzema punktami. W pewnym momencie "obudził" się jednak Wilfredo Leon i zaczął bombardować rywali zagrywką. Ostatecznie Bartosz Kurek i spółka wygrali do 21.

W trzecim secie Polacy grali tak samo dobrze jak w pierwszym. Wygrali pewnie do 16 i zapewnili sobie zwycięstwo w całym meczu.

Tokio 2020: Polska zagra w ćwierćfinale turnieju igrzysk olimpijskich w siatkówce

Wygranie rywalizacji w grupie A oznacza, że w ćwierćfinale Polacy zmierzą się z 4. zespołem grupy B. Wiele wskazuje na to, że będzie to reprezentacja Argentyny lub USA. Sytuacja w grupie B jest jednak na tyle wyrównana, że równie dobrze może to być Francja lub nawet Brazylia. Czekamy na wyniki kolejnych spotkań.