Zamknij

Tokio 2020: Pięciu kolejnych sportowców z koronawirusem. Wśród nich jest siatkarz

21.07.2021 18:57
Tokio 2020
fot. JAVIER SORIANO/AFP/East News

Pięciu kolejnych sportowców zostało zakażonych koronawirusem na IO w Tokio 2020 - podano w komunikatach z krajowych komitetów olimpijskich. Wśród nich znalazła się liderka światowego rankingu w strzeleckim skeecie Amber Hill oraz jeden z siatkarzy plażowych USA.

Koronawirus szaleje na IO w Tokio 2020. Organizatorzy poinformowali o kolejnych przypadkach zakażenia wśród sportowców, gdzie znaleźli się m.in. Holenderka Candy Jacobs, czeski pingpongista Pavel Sirucek i jeden z siatkarzy plażowych USA, ale jego nazwisko jest na razie nieznane.

Organizatorzy nie podają personaliów osób z pozytywnym wynikiem testu. O tym, o kogo chodzi kibice i dziennikarze dowiadują się najczęściej z mediów społecznościowych, kiedy takie osoby same informują opinię publiczną o swojej sytuacji oraz od narodowych komitetów olimpijskich.

Tokio 2020: Kolejni sportowcy zakażeni koronawirusem

Hill była faworytką rywalizacji w skeecie, konkurencji, w której wystartuje także Polka Aleksandra Jarmolińska. Brytyjka jest liderką światowego rankingu i jak podał krajowy komitet olimpijski, nie weźmie udziału w igrzyskach. U dwukrotnej medalistki mistrzostw Europy pozytywny wynik pojawił się tuż przed wylotem do Tokio.

- Nie ma odpowiednich słów, które opisują moje rozczarowanie. Nie jestem w stanie opisać, jak się teraz czuje. Jestem totalnie zdruzgotana - powiedziała Hill, która nie ma żadnych symptomów choroby.

Także Patrycji Adamkiewicz ubyła jedna rywalka. Aguirre miała startować w kat. 57 kg, czyli tej samej, co Polka. O jej przypadku poinformował Chilijski Komitet Olimpijski i dodał, że zawodniczka musi przejść teraz 10-dniową kwarantannę, co wyklucza ją z rywalizacji, bo ta zaplanowana jest na 25 lipca. To samo tyczy się Jacobs, Sirucka i siatkarza.

Jacobs o swoim przypadku poinformowała na Instagramie. - Nie jestem w stanie wystąpić w debiucie mojej dyscypliny na igrzyskach. Miałam pozytywny test na koronawirusa. Czuję się zdrowa, nie mam żadnych objawów i zrobiłam wszystko, co w mojej mocy, by właśnie ten scenariusz mnie nie dotyczył. Teraz potrzebuję czasu, by moje złamane serce znalazło ukojenie - napisała czwarta zawodniczka ostatnich mistrzostw świata.

RadioZET.pl/PAP