Zamknij

Wiemy, czym zostaną zaszczepieni olimpijczycy. MKOl podpisał umowę

06.05.2021 19:05
szczepionki przeciwko koronawirusowi
fot. PAP/EPA

Międzynarodowy Komitet Olimpijski porozumiał się z firmą Pfizer i jej niemieckim partnerem BioNTech w sprawie dostarczenia szczepionek przeciwko koronawirusowi dla członków reprezentacji olimpijskich i paraolimpijskich na tegoroczne igrzyska w Tokio. Mimo protestów japońskiego społeczeństwa szanse na zorganizowanie imprezy rosną.

Producenci preparatu zapowiedzieli, że pierwsze dostawy do krajów uczestniczących w tych imprezach planowane są na końcówkę maja. Zawodnicy oraz ich sztaby mają otrzymać drugą dawkę szczepionki przed planowanym na 23 lipca rozpoczęciem igrzysk.

- Ta darowizna szczepionek to kolejne narzędzie w naszym asortymencie, które pomoże zapewnić bezpieczne igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie w Tokio - powiedział przewodniczący MKOl Thomas Bach.

Tokio 2020: Pfizer zaszczepi olimpijczyków

Pfizer i BioNTech zapewniły, że to zobowiązanie w żaden sposób nie wpłynie na wykonanie kontraktów z innymi podmiotami na całym świecie.

Rządy niektórych krajów, w tym Polski, Niemiec, Francji czy Włoch, zapowiedziały już wcześniej, że zaszczepią wszystkich członków misji olimpijskiej.

RadioZET.pl/PAP