Zamknij

Istotna decyzja MKOl-u. Dodatkowe pieniądze dla polskiego komitetu

25.04.2020 21:23
dodatkowe pieniądze dla krajowych komitetów olimpijskich
fot. PAP/EPA

Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że wypłaci krajowym komitetom dodatkowo 10,3 miliona dolarów w związku z przełożeniem igrzysk w Tokio. Zezwolił im także na wydłużenie kadencji i przeprowadzenie wyborów po imprezie w stolicy Japonii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dodatkowe pieniądze mają zrekompensować krajowym komitetom straty poniesione przez nie w związku z przełożeniem zmagań w Tokio. Cała suma przekazana przez MKOl krajowym komitetom biorącym udział w igrzyskach wzrosła tym samym do 57 mln USD.

Już wcześniej MKOl ogłosił, że przekaże 15 mln dol. na stypendia, które umożliwią 1600 sportowcom ze 185 krajów przygotowanie się do igrzysk. Jak zaznaczono, wypłata tych świadczeń została przedłużona do 2021 roku.

W komunikacie zaznaczono, że w przypadku wielu krajowych komitetów olimpijskich czteroletnia kadencja kończy się w tym roku. Z uwagi na zmianę terminu igrzysk dopuszczona została w ramach wyjątku możliwość wydłużenia kadencji obecnych władz i przeprowadzenia wyborów po przyszłorocznej imprezie w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Więcej informacji na temat koronawirusa:

RadioZET.pl/PAP