Zamknij

Japończycy nie chcą igrzysk w 2021 roku? Zaskakujące wyniki sondażu

08.07.2020 11:24
Japończycy nie chcą igrzysk w 2021 roku
fot. KAZUHIRO NOGI/AFP/East News

Japończycy powiedzieli stanowcze "nie" igrzyskom w Tokio, które mają odbyć się w 2021 roku. Tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Japan News Network (JNN).

Jakiś czas temu po przełożeniu igrzysk olimpijskich na 2021 rok, organizatorzy przekonywali, że dołożą wszelkich starań, żeby podczas imprezy czterolecia zminimalizować ryzyko związane z pandemią koronawirusa. Jak widać, ich słowa nie przekonały mieszkańców Japonii, którzy w zdecydowanej większości są przeciw IO.

Aż 77 procent ankietowanych uznało, że igrzyska olimpijskie nie będą się mogły odbyć w przyszłym roku. Głównym argumentem osób sceptycznie zapatrujących się na możliwość przeprowadzenia imprezy w Tokio było zagrożenie dla zdrowia związane z pandemią COVID-19. Tylko 17 procent uznało, że igrzyska faktycznie mogą się odbyć.

Tokio 2020: Igrzyska w 2021 roku zostaną odwołane?

Przeprowadzony tydzień wcześniej sondaż agencji informacyjnej Kyodo News i kanału telewizyjnego Tokyo MX wykazał, że ponad połowa mieszkańców Tokio - 51,7 procent - opowiada się przeciwko organizacji igrzysk w przyszłym roku. Aż 27,7 procent zapytanych wyraziło życzenie definitywnego odwołania imprezy.

Na tę chwilę igrzyska olimpijskie w Tokio mają odbyć się w dniach 23 lipca – 8 sierpnia 2021 roku.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP