Zamknij

Cała reprezentacja wycofała się z Tokio przez koronawirusa. "Troska o zdrowie"

22.07.2021 08:40
Cała reprezentacja wycofała się z Tokio przez koronawirusa. "Troska o zdrowie"
fot. Michael Weber IMAGEPOWER via www.imago-images.de/Imago Sport and

Gwinea zdecydowała, że jej reprezentacja nie weźmie udziału w igrzyskach w Tokio. Federacja obawia się rosnącej liczby przypadków zakażenia koronawirusem w Japonii. Argumentowała, że najważniejsza jest troska o zdrowie sportowców.

Gwinejskie media tłumaczą, że problem z Covid-19 to jedna sprawa, a drugą są kłopoty finansowe tego zachodnioafrykańskiego kraju. Sportowcy z Gwinei startowali dotąd w 11 igrzyskach olimpijskich, ale nigdy nie zdobyli medalu.
W Tokio miało wystąpić pięcioro gwinejskich zawodników. Gdyby nie zostali wycofani, wystartowaliby w zapasach, judo, pływaniu (dwie osoby) i lekkoatletyce. Wcześniej z rywalizacji olimpijskiej w japońskiej stolicy, ze względu na pandemię koronawirusa, wycofała się Korea Północna. 

Tokio 2020. Kiedy rozpoczęcie igrzysk?

Choć pierwsze zawody rozgrywane podczas IO już się odbyły - grali m.in. zawodnicy softballa, siatkarki plażowe i piłkarki - to oficjalna ceremonia otwarcia Tokio 2020 odbędzie się w piątek 23 lipca. W Japonii początek zaplanowano o godzinie 20:00.

Z powodu różnic czasowych w Polsce ceremonię otwarcia będzie można śledzić o godzinie 13:00. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

Tokio 2020: kiedy startują Polacy? W jakich dyscyplinach? PROGRAM, DATY ZAWODÓW

RadioZET.pl/PAP