Zamknij

Tokio 2020: TERMINARZ meczów siatkarzy. Kiedy grają Polacy? O której?

16.07.2021 14:34
IO 2020 - terminarz siatkarzy
fot. PAP/EPA

Tokio 2020 - TERMINARZ meczów polskich siatkarzy. Kiedy grają Polacy? O której godzinie mecze Polaków na igrzyskach w Tokio 2020? Biało-czerwoni są wśród faworytów do olimpijskiego medalu. Sprawdź PROGRAM meczów Polaków na IO w Tokio 2020.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Reprezentacja Polski siatkarzy na IO 2020 trafiła do teoretycznie łatwiejszej grupy. Uniknęła takich potęg jak Brazylia, Rosja, USA czy Francja. Biało-czerwonym przyjdzie się zmierzyć natomiast z Iranem, Włochami, Wenezuelą, Japonią i Kanadą. Początek turnieju zaplanowano na sobotę, 24 lipca.

Terminarz siatkarzy na IO Tokio 2020 nie jest łatwy. Kadra Vitala Heynena rozpocznie turniej od starcia z Iranem - ósmą drużyną rankingu FIVB, która cztery lata temu w Rio de Janeiro zajęła bardzo wysokie, 5. miejsce. Następnie Wilfredo Leon i spółka zmierzą się z Włochami, drugą drużyną ostatnich igrzysk olimpijskich. To spotkanie zaplanowano na 26 lipca. Dwa dni później Polska zagra z Wenezuelą, a za kolejne dwa przyjdzie jej zmierzyć się z gospodarzami IO 2020. Na koniec grupowych zmagań, 1 sierpnia, biało-czerwoni postarają się ograć Kanadę.

IO 2020 Tokio - TERMINARZ. Kiedy grają Polacy? O której godzinie?

  • 24 lipca (sobota), Polska - Iran, godz. 12.40 - czasu polskiego
  • 26 lipca (poniedziałek), Polska - Włochy, godz. 7.20
  • 28 lipca (środa), Polska - Wenezuela, godz. 9.25
  • 30 lipca (piątek), Polska - Japonia, godz. 7.20
  • 1 sierpnia (niedziela), Polska - Kanada, godz. 2.00

Do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w Tokio awansują cztery najlepsze drużyny. Miejsce, jakie na koniec zajmą Polacy, będzie niezwykle ważne w kontekście drabinki fazy pucharowej. Zwycięzca grupy A zagra bowiem z czwartym zespołem grupy B. Biorąc pod uwagę jednak, że w grupie B znalazły się Brazylia, Rosja, USA, Francja, Argentyna i Tunezja, niezależnie na kogo biało-czerwoni trafią w 1/4 finału, zapowiada się niezwykle ciężkie spotkanie.

Igrzyska olimpijskie w Tokio 2020 - turniej siatkarzy rozpocznie się 24 lipca i potrwa do 8 sierpnia.

RadioZET.pl/AN