Zamknij

Tokio 2020: DRABINKA turnieju siatkarzy IO. Na kogo trafi Polska?

02.08.2021 09:37
Tokio 2020: drabinka turnieju siatkarzy
fot. PAP/EPA

Siatkarze reprezentacji Polski zagrają w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich z Francją. Biało-czerwoni poznali także potencjalnych rywali w 1/2 finału i finale. Zobacz DRABINKĘ turnieju siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020. Z kim zagrają? Na kogo mogą trafić?

Drabinka turnieju olimpijskiego w Tokio ułożyła się bardzo korzystnie dla reprezentacji Polski. W drodze do finału uniknie ona bowiem dwóch teoretycznie najmocniejszych drużyn - Brazylii i Rosji.

W ćwierćfinale rywalem biało-czerwonych będzie reprezentacja Francji, która z grupy B awansowała z ostatniego miejsca. Jeśli Bartosz Kurek i spółka wygrają, w półfinale trafią na zwycięzcę spotkania Włochy - Argentyna. W potencjalnym finale spotkają się natomiast z Japonią, Kanadą, Brazylią lub Rosją.

Igrzyska olimpijskie 2020: DRABINKA turnieju siatkarzy

ćwierćfinały

  • Polska - Francja
  • Włochy - Argentyna
  • Brazylia - Japonia
  • Rosja - Kanada

półfinały

  • Polska/Francja - Włochy/Argentyna
  • Brazylia/Japonia - Rosja/Kanada

Tokio 2020: DRABINKA polskich siatkarzy nie taka łatwa

Fakt, że Polsce uda się uniknąć w drodze do finału Rosji czy Brazylii nie oznacza jednak, że czeka ją łatwa przeprawa. Ćwierćfinałowy rywal biało-czerwonych - Francja gra co prawda bardzo nierówno, ale w kluczowych moment potrafi pokazać bardzo dobrą siatkówkę. Wyróżnić należy przede wszystkim ich mecz z Rosją w fazie grupowej. Trójkolorowi to jedyna ekipa, której udało się ograć Sborną. Dobrze zaprezentowali się też w starciu z Brazylią, które przegrali nieznacznie w pięciu setach.

Jeśli kadra Vitala Heynena awansuje do półfinału, może w nim spotkać się z Argentyną, która będzie zdecydowanym faworytem starcia 1/4 finału z Włochami. Albicelestes byli rewelacją fazy grupowej. Potrafili ograć Francuzów, a w decydującym meczu o awans rozbić Amerykanów. Nikt nie ma wątpliwości, że w Tokio wyrośli na bardzo mocną ekipę.

Mecze ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w Tokio odbędą się we wtorek, 3 sierpnia. Półfinały zaplanowano na 5 sierpnia.

Polska - Francja: Transmisja TV online. Gdzie obejrzeć ćwierćfinał IO Tokio?

Mecz Polska - Francja na żywo na sport.radiozet.pl. Mecz we wtorek o godzinie 14.30 czasu polskiego.