Zamknij

Tak będzie wyglądać nowe logo igrzysk w Tokio? [FOTO]

24.03.2020 19:25
logo igrzysk może zostać zmienione
fot. PAP/EPA

Igrzyska Olimpijskie, które w tym roku miały odbyć się w Tokio zostały przełożone na 2021 rok. W związku z tym dyrektor marketingowy MKOl-u opublikował przykładowe nowe logo imprezy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pandemia koronawirusa powstrzymała największe sportowe wydarzenia roku w tym igrzyska olimpijskie. We wtorek MKOl oficjalnie potwierdził, że impreza czterolecia odbędzie się w przyszłym roku. Jednocześnie Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił, że nazwa IO i IO Paraolimpijskich zachowują swoją nazwę – Tokio 2020. Jednak kibice zaczęli zastanawiać się, co z logo imprezy.

Wydawałoby się, że logo igrzysk olimpijskich, tak jak logo Euro 2020 nie zostanie zmienione. Chociaż post Michaela Payne’a wywołał spore zamieszanie w tym temacie. Szef marketingu w MKOl-u opublikował na Twitterze grafikę z logo igrzysk.

- Oznakowanie Tokio 2020 rozwiązane – napisał.

Na zdjęciu widzimy poprawione logo Tokio 2020, gdzie po liczbie dopisano „NE”, co razem daje efekt „202 ONE”, czyli rok, w którym ma odbyć się impreza czterolecia – 2021.

Oczywiście nie mamy pewności, że logo zostanie zmienione, tym bardziej, że wcześniej któryś z przedstawicieli pochwaliłby się nim w mediach społecznościowych.

- Genialne! – napisał jeden z użytkowników pod postem.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl