Zamknij

Członek Japońskiego Komitetu Olimpijskiego rzucił się pod pociąg

07.06.2021 17:14
Członek japońskiego komitetu olimpijskiego rzucił się pod pociąg
fot. Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

Yasushi Moriya, wysoki rangą przedstawiciel Japońskiego Komitetu Olimpijskiego, najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. Według lokalnych mediów 52-letni mężczyzna rzucił się pod pociąg i zmarł dwie godziny później w szpitalu.

Yasushi Moriya pełnił funkcję dyrektora księgowości w Japońskim Komitecie Olimpijskim. Nie wiadomo, czy jego śmierć jest powiązana z organizacją igrzysk w Tokio, które zostały przełożone z 2020 roku na 2021 rok z powodu pandemii COVID-19. W kraju rośnie fala protestów przeciwko przeprowadzeniu tej imprezy.

Do tragicznego zdarzenie doszło ok. 9:30 czasu miejscowego. Tokijska policja otrzymała zgłoszenie, że starszy mężczyzna rzucił się pod nadjeżdżający pociąg na stacji Nakanobu. Poszkodowanego przewieziono do szpitala, ale lekarzom nie udało się go uratować. Zmarł dwie godziny później.

Yasushi Moriya popełnił samobójstwo?

Media, powołując się na śledczych, informują, że postępowanie będzie prowadzone w kierunku popełnienia samobójstwa. Do czasu jego zakończenia ani policja, ani komitet olimpijski nie będzie przekazywał żadnych szczegółowych informacji na temat śmierci Yasuhisego Moriyi.

RadioZET.pl/reuters.com/thetimes.co.uk