Zamknij

Media: Ceremonia otwarcia igrzysk bez kibiców. Na trybunach tylko VIP-y

06.07.2021 10:11
Ceremonia otwarcia igrzysk bez kibiców
fot. Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich Tokio 2020 (2021) odbędzie się bez udziału kibiców. Na trybunach zasiądą tylko VIP-y - informuje japońska gazeta "Asahi", która powołuje się na anonimowe źródła rządowe.

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich Tokio 2020 odbędzie się 23 lipca. Już kilka miesięcy temu zdecydowano, że imprezy na żywo nie obejrzą zagraniczni kibice. Dwa tygodnie temu natomiast ogłoszono, że miejscowi fani będą mogli zapełnić co najwyżej 50 procent pojemności trybun na danym obiekcie, przy czym limit będzie wynosił maksymalnie 10 000 widzów.

"Asahi" donosi, że ostatecznie ograniczenia mogą być jeszcze bardziej rygorystyczne. M.in. możliwe jest, że bez kibiców będą rozgrywane wszystkie zawody zaczynające się po godzinie 21. oraz na obiektach mających ponad 10 tysięcy miejsc.

Tokio 2020: Igrzyska w pandemicznych warunkach

W czwartek ma zostać podjęta decyzja dotycząca przedłużenia obowiązującego do 11 lipca w Tokio i kilku innych prefekturach "quasi-stanu wyjątkowego". Wówczas można się spodziewać oficjalnych informacji w kwestii kibiców. Tego samego dnia do stolicy Japonii ma przybyć szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach.

RadioZET.pl/PAP