Zamknij

Tokio 2020: Igrzyska bez amerykańskich piłkarzy

29.03.2021 16:35
Tokio 2020
fot. Shutterstock

Amerykańscy piłkarze po raz trzeci z rzędu nie zakwalifikowali się do piłkarskiego turnieju na igrzyskach olimpijskich. W decydującym meczu eliminacyjnym przegrali z Hondurasem 1:2. Ostatnimi zespołami, którym udało się wywalczyć olimpijskie przepustki, zostały Honduras i Meksyk.

W piłkarskim turnieju na IO w Tokio poza gospodarzami wystąpią: Francja, Niemcy, Rumunia, Hiszpania, Nowa Zelandia, Egipt, Wybrzeże Kości Słoniowej, RPA, Australia, Arabia Saudyjska, Korea Południowa, Argentyna, Brazylia i oczywiście Honduras i Meksyk.

Losowanie grup odbędzie się 21 kwietnia w Zurychu.

- Jesteśmy całkowicie zdruzgotani. W szatni zawodnicy wiedzieli, że jest to tragedią. Tracimy okazję do gry w międzynarodowym turnieju z większą presją, a tacy gracze muszą być jej poddawani, aby nadal poprawiać się. Nie wiem, czy kiedykolwiek widziałem mecz, w którym gracze tak źle kontrolowaliby piłkę. To wydarzyło się naprawdę - powiedział trener Amerykanów Jason Kreis.

Tokio 2020: Piłkarski turniej bez Amerykanów

Jako ostatnie “bilety” na igrzyska zdobyły rywalizujące w strefie CONCACAF zespoły Meksyku i Hondurasu, Pokonały, odpowiednio, Kanadę 2:0 i USA 2:1. Obydwa spotkania rozegrano w Guadalajarze. Triumfatorzy tych spotkań zmierzą się we wtorek w Zapopan (Meksyk) w finale turnieju kwalifikacyjnego.

RadioZET.pl/PAP