Zamknij

Tenis na IO w Tokio: Kiedy Polacy poznają rywali? Kiedy losowanie drabinki?

19.07.2021 23:20
Tenis na IO w Tokio - LOSOWANIE DRABINKI
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER/EastNews

Tenis na IO w Tokio 2020 - LOSOWANIE DRABINKI. Kiedy polscy singliści - Iga Świątek, Magda Linette, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak poznają rywali w 1. rundzie tenisowego turnieju olimpijskiego w Tokio? Sprawdź, kiedy odbędzie się losowanie drabinki IO.

  • Iga Świątek, Magda Linette, Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak oraz Łukasz Kubot i Alicja Rosolska - ci zawodnicy będą reprezentować Polskę w tenisowym turnieju olimpijskim w Tokio
  • Dla trojga z nich będzie to debiut na igrzyskach
  • Kiedy tenisiści poznają rywali w pierwszej rundzie? Kiedy odbędzie się losowanie drabinki IO w Tokio?

Iga Świątek i Hubert Hurkacz, najwyżej notowani polscy singliści, oraz Kamil Majchrzak przygotowują się do debiutu na igrzyskach. Magda Linette ma już pierwsze olimpijskie przetarcie za sobą, ale - mówiąc delikatnie - nie wypadło ono zbyt okazale, gdyż poznanianka w Rio de Janeiro przegrała już w pierwszej rundzie z Anastazją Pawliuczenkową. Bardziej doświadczeni są nasi debliści - dla Łukasza Kubota i Alicji Rosolskiej będzie to trzeci występ na najważniejszej sportowej imprezie czterolecia, ale tylko temu pierwszemu udało się wygrać mecz. W Brazylii polska para [Kubot grał w duecie z Marcinem Matkowskim - red.] dotarła do drugiej rundy, w której uległa Hiszpanom Roberto Bautiście Agutowi i Davidowi Ferrerowi.

Polscy tenisiści jeszcze nigdy nie stanęli na olimpijskim podium. Jadwiga Jędrzejowska i Wojciech Fibak nie mieli nawet takiej szansy, bowiem "biały sport" znajdował się w programie igrzysk do 1924 roku, a powrócił dopiero w 1988 roku w Seulu. Niepowodzeniami kończyły się również występy Agnieszki Radwańskiej.

Tenis w Tokio 2020: Losowanie drabinki na IO - kiedy, o której?

Tenisiści jako jedni z pierwszych polskich sportowców dotarli do Tokio. Mistrzyni French Open 2020 przez kilka dni trenowała w Takasaki (ok. 130 km od Tokio), a w poniedziałek przeniosła się do wioski olimpijskiej. "Cztery dni w Takasaki. Dziękujemy za życzliwość, wsparcie i pomoc wszystkim osobom, które spotkaliśmy. Nie spodziewałam się takiego przyjęcia i sympatii. Od dziś jesteśmy już w wiosce olimpijskiej - poznajemy okolicę i procedury" - pisała na Instagramie.

20-latka z Raszyna, aktualnie 8. zawodniczka rankingu WTA, w Tokio będzie rozstawiona z numerem "6", natomiast Hubert Hurkacz będzie turniejową "8", choć w zestawieniu plasuje się dopiero na 12. pozycji. To efekt wycofania się z rywalizacji kilku wyżej notowanych rywali, m.in. Rafaela Nadala, Dominica Thiema i Rogera Federera.

Tenis na IO w Tokio - kiedy losowanie? O której poznamy drabinkę i rywali Polaków?

Polscy tenisiści poznają rywali w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego Tokio 2020 22 lipca. Losowanie drabinki odbędzie się w nocy z czwartku na piątek o godz. 4 czasu polskiego. Pierwsze mecze zostaną rozegrane 24 lipca.

RadioZET.pl