Zamknij

Tenisowy turniej olimpijski bez gwiazdorskiej obsady. Kolejne rezygnacje

29.06.2021 11:55

Serena Williams, Rafael Nadal, Dominic Thiem czy Simona Halep - tych gwiazd światowego tenisa nie zobaczymy podczas turnieju olimpijskiego w Tokio. Wszyscy zrezygnowali z występu w igrzyskach. Tymczasem dla Igi Świątek to impreza numer jeden w tym sezonie.

Simona Halep nie wystąpi na IO w Tokio
fot. DAVID GRAY/AFP/East News
  • Tenis na IO w Tokio 2020 (2021): turniej odbędzie się w dniach 24 lipca - 1 sierpnia
  • Z udziału w imprezie zrezygnowało wiele gwiazd, w tym Serena Williams, Rafael Nadal, Dominic Thiem i Simona Halep
  • W zawodach wystąpią za to Polacy, z Igą Świątek, Magdą Linette i Hubertem Hurkaczem na czele

Iga Świątek, mistrzyni French Open 2020, jasno określiła swój cel na igrzyska olimpijskie w Tokio - chce zostać pierwszą polską tenisistką, która wróci z najważniejszej imprezy czterolecia z medalem. - Igrzyska są dla mnie najważniejsze. Powtarzam to od kilku lat. Między innymi dlatego, że tata był w Seulu (Tomasz Świątek to olimpijczyk z igrzysk w Seulu w 1988 r.; startował w wioślarstwie). Jednak koncentrowanie się tylko na igrzyskach sprawi, że nałożę na siebie niepotrzebną presję, a przecież mecze nie będą różniły się od innych - mówiła w marcu na konferencji prasowej zorganizowanej przez jej sponsora firmę PZU.

Przez lata rodzimi kibice stawiali zarzut w stronę Agnieszki Radwańskiej, że zawodniczka rzekomo nie przykłada się do turnieju olimpijskiego i zamiast "godnie reprezentować kraj", "woli zarabiać pieniądze" na imprezach cyklu WTA czy w Wielkich Szlemach. Mimo wielu sukcesów, na igrzyskach niewiele znaczyła i błyskawicznie żegnała się z rozgrywkami. Takie oceny były niesprawiedliwe, ale ciągnęły się za "Isią" przez całą karierę.

Tenis na IO w Tokio 2020 (2021): Gwiazdy rezygnują

Agnieszka Radwańska nigdy nie zrezygnowała z udziału w igrzyskach. Inne wielkie gwiazdy tenisa nie mają z tym problemów, choć i w tym przypadku trudno mówić o premedytacji. Tenisowe zmagania w Tokio odbędą się bez udziału Sereny Williams, która swoją absencję wytłumaczyła wymaganą przez organizatorów z uwagi na obostrzenia wynikające z pandemii COVID-19 rozłąką z córką oraz Rafaela Nadala, który "chce przedłużyć swoją karierę" i nie czuje się na siłach, by jechać do Japonii. W imprezie nie wystąpią ponadto Dominic Thiem, Stan Wawrinka, Denis Shapovalov, John Isner. Ostatnio dołączyła do tej grupy jedna z najlepszych zawodniczek ostatnich lat Simona Halep.

"Nic nie przynosi mi więcej dumy niż reprezentowanie własnego kraju, ale niestety na rekonwalescencję potrzebuję więcej czasu. Decyzję o wycofaniu się z rywalizacji w Tokio podjęłam w tym roku" - napisała Rumunka w mediach społecznościowych. Tenisistka z Konstancy od kilku tygodni leczy kontuzję łydki i nie może w pełni przygotować się do zawodów.

Tenisowy turniej olimpijski w Tokio odbędzie się w dniach 24 lipca - 1 sierpnia. Swój udział potwierdzili już Iga Świątek, Magda Linette, Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot. Na podstawie "zamrożonego rankingu" przepustkę na igrzyska posiada także Alicja Rosolska.

loader

RadioZET.pl/PAP