Zamknij

Tak "motywował" judoczkę przed wejściem na matę. Internauci zniesmaczeni

27.07.2021 11:54
Martyna Trajdos
fot. Eurosport/screen

Zastanawiające zachowanie trenera przed meczem 1/32 finału w kategorii 63 kg kobiet w judo. Szkoleniowiec Niemki polskiego pochodzenia, Martyny Trajdos, motywował judoczkę przed wejściem na matę... uderzeniami w twarz.

Martyna Trajdos przegrała z Węgierką Szofi Ozbas w 1/32 finału kategorii 63 kg kobiet w judo, ale to nie porażka utytułowanej Niemki polskiego pochodzenia wzbudziła największe kontrowersje.

Zanim Trajdos rozpoczęła walkę, judoczkę przed matę odprowadził jej trener. Nagle szkoleniowiec złapał zawodniczkę za jej judogi, zaczął szarpać, po czym dwukrotnie uderzył ją otwartą dłonią w twarz. Po tej sytuacji Trajdos jak gdyby nigdy nic ruszyła w kierunku maty.

Skandaliczne zachowanie trenera. Tak motywował judoczkę przed wejściem na matę

Takie zachowanie trenera Niemki nie spodobało się internautom. "Przemoc na oczach świata", "To co musi się dziać w szatni?", "Niemiecka motywacja..." - to tylko niektóre z komentarzy pod filmikiem krążącym na Twitterze.

Niektórzy z fanów judo bronili trenera zawodniczki, twierdząc, że podobna motywacja jest normalna w tego typu sportach walki. Warto jednak zaznaczyć, że była to pierwsza i jedyna taka sytuacja na tegorocznych IO w Tokio.

Martyna Trajdos: Kim jest judoczka polskiego pochodzenia?

Martyna Trajdos ostatecznie przegrała z Szofi Ozbas 0:1 i odpadła z igrzysk olimpijskich w Tokio 2020. Niemka ma obecnie 32 lata, urodziła się w Polsce, w Bełchatowie, i jest brązową medalistką mistrzostw świata 2019 oraz mistrzynią igrzysk europejskich w 2015 roku. Dwukrotnie sięgała również po brąż mistrzostw Europy - w 2018 i 2020 roku.

RadioZET.pl