Zamknij

Sześciu polskich pływaków wróci do Polski. Katastrofa w Tokio

Maciej Walasek
17.07.2021 13:23
Jan Kozakiewicz
fot. AP/Associated Press/East News

Sześcioro polskich pływaków nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020 - informuje "Przegląd Sportowy". Na tę chwilę nie wiadomo, którzy reprezentanci wrócą do kraju.

Sześcioro polskich pływaków wróci do kraju - to efekt błędów popełnionych przy ich zgłoszeniach w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wszystko zaczęło się w środę, kiedy na oficjalnej liście zgłoszeń zabrakło nazwisk sześciu biało-czerwonych: Alicji Tchórz, Pauliny Pedy, Aleksandry Polańskiej, Jakuba Kraski, Mateusza Chowańca i Jana Kozakiewicza.

Wspomniana grupa, która od kilku dni jest już w Japonii, miała zapewniony start w sztafecie, ale szefowie PZP błędnie zrozumieli regulamin zgłoszeniowy i zgłosili sportowców do rywalizacji...indywidualnej, w której udział był zależny od zaproszenia od światowej federacji (FINA), a takowe otrzymał tylko jeden zawodnik z siedmioosobowego grona.

Tokio 2020: Sześcioro Polaków wróci do kraju. Władze podjęły decyzje

- W sobotę odbyło się spotkanie, w którym Światowa Federacja Pływacka poinformowała, że nie dopuści Polaków do startu - podał "Przegląd Sportowy".

– W moim odczuciu, po rozmowie z misją olimpijską, która z kolei rozmawiała FINA, międzynarodowa federacja dąży do tego, żebyśmy wystawili wszystkie pięć sztafet – przyznał prezes PZP Paweł Słomiński w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Ostatecznie sztab szkoleniowy podjął decyzje, rezygnując z sześciu z 23 pływaków będących już w Japonii. Finalnie do Polski wrócą: Alicja Tchórz, Aleksandra Polańska, Mateusz Chowaniec, Dominika Kossakowska, Jan Hołub i Bartosz Piszczorowicz. Sportowcy wylecą do kraju w niedzielny poranek.

RadioZET.pl