Zamknij

Rosjanie za mocni dla Świątek i Kubota. Polscy tenisiści odpadają z IO w Tokio

29.07.2021 15:15
Kubot i Świątek
fot. PAP

Iga Świątek i Łukasz Kubot przegrali z Jeleną Wiesniną i Asłanem Karacjewem 4:6, 4:6 w ćwierćfinale miksta na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020. W półfinale rosyjska para zmierzy się z parą Nina Stojanovic, Novak Djokovic.

Iga Świątek i Łukasz Kubot przegrali z reprezentantami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Jeleną Wiesniną i Asłanem Karacewem 4:6, 4:6 w ćwierćfinale miksta w olimpijskim turnieju tenisowym w Tokio.

Wiesnina i Karacew w środę wyeliminowali najwyżej rozstawionych Francuzów Kristinę Mladenovic i Nicolasa Mahuta. W dodatku Rosjanie to finaliści tegorocznego French Open.

Rosjanie za mocni dla Świątek i Kubota. Polscy tenisiści odpadają z IO w Tokio

Mecz lepiej zaczęli Polacy, którzy szybko objęli prowadzenie 3:0. Później jednak na korcie dominowali rywale. Bezbłędnie serwowali, dwukrotnie przełamali podanie biało-czerwonych i ostatecznie wygrali pierwszego seta 6:4.

Druga partia zaczęła się natomiast lepiej dla Rosjan, którzy przełamali serwis Świątek. Jak się okazało, był to kluczowy moment. W kolejnych gemach żadna ze stron już swojego podania nie straciła. Najbliżej wyrównania Polacy byli w czwartym, kiedy mieli jeden "break point", ale go nie wykorzystali.

W półfinale Wiesnina i Karacew zagrają z serbską parą Nina Stojanovic i Novak Djokovic.

IO w Tokio 2020 pechowe i już zakończone dla polskiego tenisa

Mikst Świątek - Kubot był ostatnią szansą na pierwszy w historii medal olimpijski polskich tenisistów. W singlu Świątek i Hubert Hurkacz odpadli w drugiej rundzie, a Magda Linette i Kamil Majchrzak w pierwszej. W deblu mecze otwarcia przegrali Hurkacz z Kubotem i Linette z Alicją Rosolską.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ IGA ŚWIĄTEK, ŁUKASZ KUBOT - JELENA WIESNINA, ASŁAN KARACJEW W ĆWIERĆFINALE IO W TOKIO 2020:

RadioZET.pl