Zamknij

Świątek/Kubot - Ferro/Herbert: Kiedy i o której mecz IO?

28.07.2021 09:00

Iga Świątek/Łukasz Kubot - Fiona Ferro/Pierre-Hugues Herbert GODZINA DATA. Kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz miksta na igrzyskach olimpijskich w Tokio? GODZINA i DATA spotkania Świątek/Kubot - Ferro/Herbert na IO Tokio 2020.

Świątek/Kubot - Badosa/Carreno-Busta
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews
  • Mikst Iga Świątek/Łukasz Kubot na otwarcie zmagań olimpijskich w Tokio zagra z francuską parą Fiona Ferro/Pierre-Hugues Herbert
  • Pierwotnie Polacy mieli zmierzyć się z Hiszpanami Paulą Badosą i Pablo Carreno-Bustą, ale pogromczyni Igi w ćwierćfinale singla doznała udaru słonecznego i musiała wycofać się z rywalizacji
  • Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz miksta Świątek/Kubot - Ferro/Herbert na IO Tokio 2020

Iga Świątek/Łukasz Kubot - Paula Badosa/Pablo Carreno-Busta GODZINA DATA. Przed igrzyskami w Tokio bardzo dużo mówiło się o medalowych szansach reprezentacji Polski. To tęskne wyczekiwanie na pierwszy w historii polskiego tenisa krążek olimpijski przełożyło się na wygórowane oczekiwania kibiców i dziennikarzy. Niestety już po czterech dniach rywalizacji nie mamy w turnieju zarówno singlistów, jak i deblistów. Para Iga Świątek - Łukasz Kubot jest naszą ostatnią nadzieją na sukces, choć i o ten nie będzie łatwo.

Mikst jest specyficzną konkurencją. Tenisiści nie znają się zbyt dobrze, a co za tym idzie, zrozumienie w parach jest nikłe. Tu bardziej niż w deblu liczą się indywidualne umiejętności, a tych nie można odmówić zarówno 20-latce z Raszyna, jak i najbardziej utytułowanemu polskiemu debliście. To samo jednak można powiedzieć o rywalach. Przy okazji los spłatał niemałego figla mistrzyni French Open 2020. A później jeszcze raz...

Mikst Świątek/Kubot - Badosa/Carreno-Busta: kiedy mecz IO Tokio 2020?

Iga Świątek swój olimpijski debiut zakończyła na drugiej rundzie. Lepsza okazała się Paula Badosa, a to właśnie ona wraz z Pablo Carreno-Busto mieli być rywalami biało-czerwonych w pierwszej rundzie gry mieszanej. Hiszpanka w ćwierćfinale singla z Marketą Vondrousovą doznała jednak urazu słonecznego i musiała skreczować. Ze względu na swój stan zdrowia wycofała się także z miksta.

W tej sytuacji Polacy zmierzy się z francuską parą Fiona Ferro/Pierre-Hugues Herbert. Ten drugi jest niezwykle utytułowanym deblistą. Na koncie ma pięć tytułów wielkoszlemowych w grze podwójnej.

Mikst Świątek/Kubot - Ferro/Herbert GODZINA, DATA: kiedy mecz Polaków?

Mecz miksta Iga Świątek/Łukasz Kubot - Fiona Ferro/Pierre-Hugues Herbert w pierwszej rundzie IO Tokio 2020 odbędzie się w środę 28 lipca jako trzecie od godz. 5:30. Można zatem oczekiwać, że Polacy i Hiszpanie wyjdą na kort numer 5 ok. godz. 9-10. Wcześniej na ten arenie zaprezentują się debliści: Cilić/Dodig - Murray/Salisbury oraz Pigossi/Stefani - Mattek-Sands/Pegula.

loader

RadioZET.pl/PAP