Zamknij

Iga Świątek gromi w debiucie olimpijskim. Udany start polskiej tenisistki

24.07.2021 05:15
Świątek - Barthel NA ŻYWO
fot. PAP/EPA

Iga Świątek w swoim debiucie olimpijskim pokonała Monę Barthel 6:2, 6:2 i awansowała do drugiej rundy tenisowego turnieju igrzysk w Tokio 2020. Kolejną rywalką rozstawionej z "6" Polki będzie Paula Badosa albo Kristina Mladenović.

  • Iga Świątek pokonała Monę Barthel w 1. rundzie tenisowego turnieju olimpijskiego w Tokio
  • Dla Polki był to oficjalny debiut w najważniejszej imprezie czterolecia
  • Kolejną rywalką 20-latki z Raszyna będzie Paulo Badosa lub Kristina Mladenović

Iga Świątek - Mona Barthel WYNIK. Iga Świątek (8. WTA) pierwsze dni po przylocie do Japonii spędziła w Takasaki, skąd przeniosła się do wioski olimpijskiej w Tokio. Jej występ na igrzyskach wzbudza ogromne emocje w kraju, a kibice mają nadzieję, że tenisowa reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii tej imprezy wywalczy medal. Do tego jednak daleka droga, która wiedzie m.in. przez możliwy ćwierćfinał z Naomi Osaką. Najpierw jednak 20-latka z Raszyna musiała rozprawić się z 210. rakietą świata Moną Barthel.

Niemka jest o 11 lat starsza i chociaż jej ranking nie budzi respektu, to na pewno nie można było jej zlekceważyć. Ona potrafi grać, o czym najlepiej świadczą cztery wygrane turnieje cyklu WTA. Może lata świetności ma już za sobą, ale każdy, kto przyjeżdża na igrzyska, chce się w nich godnie zaprezentować. Barthel miała coś do udowodnienia - w 2012 roku w swoim olimpijskim debiucie przegrała już w pierwszej rundzie z... Urszulą Radwańską. W Rio de Janeiro nie startowała.

IO Tokio 2020: Świątek - Barthel [WYNIK]

Niemka przyjechała do Tokio w zastępstwie za Angelique Kerber i było widać u niej brak ogrania. Popełniała mnóstwo błędów, zwłaszcza podwójnych serwisowych i długimi momentami nie radziła sobie z mocą uderzeń mistrzyni French Open 2020. 20-latka z Raszyna miała przestój pod koniec pierwszej partii i na początku drugiej, ale nie kosztowało ją to zbyt wiele. Iga Świątek bardzo pewnie wygrała 6:2, 6:2 i czeka na rywalkę, z którą zmierzy się w drugiej rundzie. Będzie nią Paula Badosa albo Kristina Mladenović.

W turnieju kobiet występuje jeszcze jedna Polka, Magda Linette. Jej przeciwniczką będzie rozstawiona z"3" Aryna Sabalenka.

Iga Świątek (6) - Mona Barthel 6:2, 6:2

Zapis relacji z meczu Świątek - Barthel

RadioZET.pl