Zamknij

Świątek - Barthel: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz IO w Tokio?

23.07.2021 07:33
Świątek - Barthel Transmisja TV i online
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EasNews

Iga Świątek - Mona Barthel na żywo w tv i online. Transmisja i live stream meczu 1. rundy tenisowego turnieju olimpijskiego podczas igrzysk w Tokio 2020. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć spotkanie Świątek - Barthel na IO Tokio 2020.

  • Iga Świątek zagra z Moną Barthel w 1. rundzie tenisowego turnieju olimpijskiego w Tokio
  • Dla Polki będzie to oficjalny debiut w najważniejszej imprezie czterolecia
  • Sprawdź szczegóły transmisji: kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć spotkanie Świątek - Barthel na IO Tokio 2020

Świątek - Barthel NA ŻYWO. Iga Świątek (8. WTA) od października 2020 roku i triumfu na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu wskoczyła na zupełnie inny poziom. Awansowała do czołowej dziesiątki zestawienia tenisistek, w tym sezonie wygrała w Adelajdzie oraz w Rzymie i jest na najlepszej drodze do zakwalifikowania się do WTA Finals w Shenzhen. Aktualnie w tym rankingu zajmuje 4. miejsce. Kolejnym krokiem w tej błyskawicznie rozwijającej się karierze ma być dobry występ na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

- Szczyt formy szykowałam na French Open, gdzie broniłam tytułu, ale występ w Japonii też jest dla mnie bardzo ważny - mówiła 20-latka z Raszyna, która może zostać pierwszą polską tenisistką (i tenisistą), która wywalczy medal olimpijski. Jadwiga Jędrzejowska i Wojciech Fibak nie mieli takiej szansy, gdyż w latach ich świetności "białego sportu" nie było w programie igrzysk, a wszyscy pamiętamy, jak kończyły się występy Agnieszki Radwańskiej.

Świątek - Barthel w telewizji i live stream w internecie

Pierwszą rywalką Igi Świątek w turnieju olimpijskim będzie sklasyfikowana na 210. miejscu rankingu WTA Mona Barthel. 31-letnia Niemka nie jest przypadkową zawodniczką, gdyż ma na swoim koncie cztery wygrane imprezy cyklu WTA. Ostatni raz z sukcesu cieszyła się w 2017 roku w Pradze.

Właśnie w czeskiej stolicy, ale rok później, panie spotkały się po raz premierowy i jak do tej pory jedyny. Wtedy górą była Polka, która zwyciężyła 6:2, 6:3.

Świątek - Barthel: Gdzie obejrzeć - transmisja TV i ONLINE

Mecz Iga Świątek - Mona Barthel w 1. rundzie IO Tokio 2020 odbędzie się w nocy z piątku na sobotę (23/24 lipca) o godz. 4 czasu polskiego. Spotkanie nie powinno być opóźnione, gdyż będzie to pierwsze starcie tego dnia na korcie centralnym. Transmisja TV w TVP 1 i na antenach Eurosportu oraz online na stronie sport.tvp.pl oraz eurosportplayer.pl.

RadioZET.pl