Zamknij

Świątek - Barthel: Kiedy i o której mecz 1. rundy IO w Tokio? [GODZINA, DATA]

23.07.2021 07:22
Świątek - Barthel GODZINA DATA
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER/EastNews

Iga Świątek - Mona Barthel GODZINA DATA. Kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz 1. rundy tenisowego turnieju olimpijskiego podczas igrzysk w Tokio 2020? GODZINA i DATA meczu Świątek - Barthel.

  • Iga Świątek zagra z Moną Barthel w 1. rundzie tenisowego turnieju olimpijskiego w Tokio
  • Dla Polki będzie to oficjalny debiut w najważniejszej imprezie czterolecia
  • Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się spotkanie Świątek - Barthel

Świątek - Barthel GODZINA DATA. Iga Świątek (8. WTA) w swoim olimpijskim debiucie zmierzy się ze sklasyfikowaną na 210. miejscu rankingu tenisistek Niemką Moną Barthel. Będzie to ich drugie spotkanie. Pierwsze odbyło się w 2018 roku na korcie ziemnym w Pradze - wówczas podopieczna Piotra Sierzputkowskiego wygrała 6:2, 6:3. Lepsza z tej pary w kolejnej rundzie zmierzy się z Paulą Badosą lub Kristiną Mladenović.

Igrzyska w Tokio 2020 dla reprezentantów Polski będą szansą na pierwszy w historii medal olimpijski w tej dyscyplinie sportu. 20-latka z Raszyna przeszłością się jednak nie przejmuje, nie nakłada na siebie nadmiernej presji, ale przekonuje, że - w przeciwieństwie do wielu jej rywalek - bardzo poważnie zamierza potraktować te zawody.

Świątek - Barthel: Kiedy mecz Polki w Tokio? GODZINA i DATA meczy tenisa

- Dwa lata temu zastanawiałam się, czy znajdę się w takiej sytuacji. Od dawna igrzyska są dla mnie bardzo ważnym turniejem. Wielu tenisistów nie zamierza w nich wystąpić, ale dla mnie to zawsze była najważniejsza impreza. Także ze względu na tatę, który był olimpijczykiem i w 1988 roku w Seulu rywalizował w wioślarstwie. Od dzieciństwa nasłuchałam się od niego o igrzyskach wielu pozytywnych rzeczy i w Tokio spełnię swoje marzenia - mówiła mistrzyni French Open 2020 przed meczem pokazowym w Gdyni.

Iga Świątek będzie murowaną faworytką w konfrontacji z 31-letnią Niemką, ale Mona Barthel nie jest przypadkową zawodniczką. Na swoim koncie ma osiem finałów turniejów cyklu WTA, z czego połowę z nich wygrała. Ostatni sukces odniosła jednak bardzo dawno temu - w 2017 roku triumfowała w Pradze. W Wielkim Szlemie najdalej dotarła do czwartej rundy - Australian Open 2017.

Świątek - Barthel GODZINA i DATA: Kiedy mecz Polki w IO Tokio 2020?

Mecz Iga Świątek - Mona Barthel w 1. rundzie IO Tokio 2020 odbędzie się w nocy z piątku na sobotę (23/24 lipca) o godz. 4 czasu polskiego. Spotkanie nie powinno być opóźnione, gdyż będzie to pierwsze starcie tego dnia na korcie centralnym.

RadioZET.pl/PAP