Zamknij

Kolejna grupa olimpijczyków złożyła ślubowanie. Wśród nich byli siatkarze

12.07.2021 20:58
Siatkarze złożyli ślubowanie olimpijskie
fot. PAP

Kolejna część krajowej reprezentacji na igrzyska w Tokio złożyła w Warszawie przysięgę olimpijską. Oficjalne nominacje odebrała m.in. wylatująca we wtorek do Japonii ekipa siatkarzy, pływaków i żeglarzy.

W imieniu swoim i zgromadzonych w Centrum Olimpijskim zawodników treść ślubowania odczytał siatkarz Michał Kubiak, grający na co dzień w japońskim klubie Panasonic Panthers. Trener siatkarskiej reprezentacji Belg Vital Heynen z radością przyjął obowiązek wystąpienia w oficjalnym stroju olimpijskim biało-czerwonych.- To moje pierwsze białe spodnie od 20 lat. Założyłem i muszę przyznać, że nie jest źle - żartował.

36-letni Paweł Korzeniowski (5styl Warszawa), który zostanie pierwszym polskim pływakiem, jaki wystąpi na pięciu igrzyskach, podkreślił, że ślubowanie to wciąż nie rutyna.- Zdecydowanie taka uroczystość robi wrażenie. To ogromna przyjemność móc brać udział w takim spotkaniu piąty raz i ślubować, że będę się starał godnie reprezentować kraj - powiedział.

Tokio 2020: Siatkarze, pływacy, żeglarze złożyli przysięgę olimpijską

Wtórowała mu specjalizująca się w stylu grzbietowym Alicja Tchórz (MKS Juvenia Wrocław), uczestniczka igrzysk w Londynie i Rio de Janeiro. Przyznała, że słysząc „Tokio”, przed jej oczami zazwyczaj pojawia się flaga Japonii, ale jednak życzy wszystkim krajowym sportowcom, by to flaga Polski pojawiała się w ceremoniach medalowych jak najczęściej.

- W sztafetach stać nas na zakręcenie się w okolicach finału, a potem… wszystko może się wydarzyć. Na pewno zostawimy całe serce w basenie. Wykonaliśmy mnóstwo pracy, aby się zakwalifikować, a podczas startu jak najlepiej zaprezentować - mówiła PAP.

W trakcie popołudniowej uroczystości zarówno sportowcy, jak również ich trenerzy bądź osoby współpracujące, odebrali oficjalne nominacje.

Ślubowania olimpijskie - kiedy?

Kolejne ślubowanie zaplanowano na 16 lipca, a wezmą w nim udział przedstawiciele jeździectwa, kajakarstwa, koszykówki, strzelectwa, piłki siatkowej plażowej, szermierki, taekwondo, tenisa stołowego, tenisa, lekkoatletyki, kolarstwa, boksu, łucznictwa. Wcześniej nominacje odbierali m.in. wioślarze i żeglarze, którzy od piątku przebywają od Kraju Kwitnącej Wiśni.

RadioZET.pl/PAP