Zamknij

Siatkarze poznali rywala w 1/4 finału igrzysk olimpijskich w Tokio 2020

01.08.2021 07:20
Siatkarze reprezentacji Polski
fot. PAP/EPA

Siatkarze reprezentacji Polski poznali rywala w meczu 1/4 finału igrzysk olimpijskich w Tokio. Rywalem kadry Vitala Heynena będzie Francja. Spotkanie rozegrane zostanie we wtorek, 3 sierpnia.

Polska w swoim ostatnim meczu fazy grupowej wygrała z Kanadą, czym zapewniła sobie zwycięstwo w grupie A. Wtedy jasne stało się, że w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich zagrają z czwartym zespołem grupy B. Już teraz wiemy, że będzie nim Francja.

Polska - Francja w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich 2020 w Tokio

Trójkolorowi w swoim ostatnim meczu w grupie przegrali z Brazylią 2:3. To oznacza, że bez względu na wynik starcia USA - Argentyna zajmą na koniec czwarte miejsce w grupie. Zwycięzca spotkania Stanów Zjednoczonych z Argentyną zapewni sobie natomiast grę w ćwierćfinale obok Rosji i Brazylii, przegrany odpadnie z rozgrywek.

Mecz Polska - Francja odbędzie się we wtorek, 3 sierpnia. Godzina nie została jeszcze potwierdzona, ale wstępnie mówi się o 2.00 w nocy czasu polskiego.

Francja na igrzyskach olimpijskich 2020 w Tokio - WYNIKI

Reprezentacja Francji bardzo źle rozpoczęła olimpijski turniej. W pierwszym spotkaniu przegrała z USA 0:3, w drugim zdołała pokonać najsłabszą w grupie Tunezję 3:0, ale potem niespodziewanie przegrała z Argentyną 2:3. Gdy wydawało się, że Trójkolorowi nie mają większych szans na awans, niespodziewanie ograli liderująca w grupie Rosję 3:1. W ostatnim spotkaniu przegrali 2:3 z Brazylią.